Pierwsze takie spotkanie kobiet z branży motoryzacyjnej

4 października 2017, 13:59

Branża motoryzacyjna uchodzi za zdominowaną przez mężczyzn. Tymczasem wiele kobiet doskonale odnajduje się w tym rzekomo męskim biznesie. „Siła kobiet w męskiej branży” to spotkanie, na którym panowie nie będą mieli nic do gadania.

 

Sesja dyskusyjna „Siła kobiet w męskiej branży” odbędzie się pierwszego dnia XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, a więc 8 listopada. Do udziału zaproszone są oczywiście nie tylko panie, ale także panowie, jednak jak zapowiadają moderatorki – nie będą oni mieli szansy do zabrania głosu.

Podczas sesji dyskusyjnej, panie zmierzą się z trudnymi tematami. Opowiedzą m.in. z jakimi problemami w swojej pracy stykają się najczęściej, jak są postrzegane przez współpracowników oraz klientów. Przedstawią także swoje sposoby na radzenie sobie w branży i zwalczanie stereotypów oraz wyjawią, z jakiego powodu postanowiły związać swoje życie z motoryzacją.

W debacie wezmą udział kobiety z doświadczeniem w motoryzacji. Wśród prelegentek znajdą się:

  • Krystyna Boczkowska – Prezes firmy Robert Bosch
  • Agnieszka Komornicka – Prezes firmy Point’s – sieci warsztatów typu fast-fit
  • Anita Niemczyk-Szewczyk – b. Prezes firmy Inter-Team
  • Joanna Szwajkowska – Prezes firmy WUZETEM, producenta komponentów do układów wtryskowych
  • Agnieszka Walczak – właścicielka warsztatu motoryzacyjnego sieci Bosch Car Service

Moderatorkami dyskusji będą Krystyna Błocka- Sowińska oraz Irena Sowińska –
ekspertki zajmujące się profesjonalnym mentoringiem oraz coachingiem.

– Chcemy pokazać kobiety, które w tej branży, uchodzącej za męską, zostały zauważone, a nawet odniosły sukces. Pokażemy ich ścieżki kariery, zwracając uwagę na szanse, możliwości, które one wykorzystały i które mogą wykorzystać także inne kobiety. Będziemy dyskutować także o pewnych uwarunkowaniach, problemach, które mogą być blokadami na ścieżce kariery. Chcemy, by nasza dyskusja była inspiracją dla pań, które zamierzają spróbować swoich sił w branży motoryzacyjnej. Może okazać się ona inspiracją zarówno do spróbowania swoich sił, jak i rezygnacji z podobnych zamiarów. Czasami bywa tak, że dopóki nie spotkamy kogoś, kto uświadomi nam, że wybór pewnej drogi jest możliwy, nie zrobimy tego. Tymczasem może wystarczyć odrobina wiary w siebie i poczucie, że „ja też mogę!”. – powiedziała Irena Sowińska.

Udział w debacie będzie mogła wziąć każda z osób obecnych na sali. Część sesji zostanie poświęcona na pytania od publiczności.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy wypełnić formularz, dostępny na stronie: https://moto-konferencja.pl/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

calkisia, 5 października 2017, 9:45 4 0

Fajny pomysł. jestem związana z motoryzacją od urodzenia a od 3 lat prowadzę rodzinny sklep motoryzacyjny istniejący ponad 30 lat, bardzo lubię moją pracę a klienci chyba też już przywykli do kobiety w tym miejscu.

Odpowiedz