Tenneco wprowadza dodatki do paliwa

28 kwietnia 2017, 8:45

Ciągłe gromadzenie się sadzy i innych zanieczyszczeń może prowadzić do uszkodzenia silników oraz komponentów układów kontroli emisji. Zapowiada tym samym  potencjalnie kosztowne naprawy. Usunięcie tych osadów może pomóc w przywróceniu osiągów pojazdu, redukcji zużycia paliwa czy zmniejszeniu szans na negatywny wynik przeglądu.

Według producenta, produkt Walker Regeneration Activator usuwa sadzę i inne cząstki stałe, które mogą blokować turbosprężarki, filtry cząstek stałych oraz katalizatory, a także pomagać w przywróceniu wydajności cykli wtrysku w układzie kontroli emisji oraz regeneracji filtra cząstek stałych. Duże nagromadzenie zanieczyszczeń w elementach silnika, układu paliwowego oraz układu kontroli emisji może zmniejszyć osiągi pojazdu i spowodować większe zużycie paliwa przy wzroście emisji substancji regulowanych przepisami.

Nadaje się do stosowania w pojazdach wykorzystywanych w obszarach miejskich z krótszymi cyklami jazdy. Firma Tenneco oferuje również rozszerzoną ofertę dodatków do paliwa (FBC), które zmniejszają temperaturę wymaganą do spalania cząstek zatrzymanych przez filtr cząstek stałych. Są to dodatki FBC pierwszej, drugiej i trzeciej generacji dla wielu różnych pojazdów.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!