Paski wielorowkowe ze zintegrowanym wskaźnikiem zużycia

24 marca 2017, 10:31

Optibelt GmbH, niemiecki producent pasów napędowych, wprowadza na rynek nową linię produktów. Paski Optibelt SCC (z ang. Secured Change Control) to pierwsze na świecie paski wielorowkowe, które wykorzystują kolorowe oznaczenie do wizualnej identyfikacji zużycia paska. 

Jeśli w rowkach eksploatowanego paska zacznie przebijać czerwony kolor oznacza to, że osiągnięte zostało graniczne zużycie paska i należy dokonać jego wymiany. Kontroli dokonuje się gołym okiem, bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Dzięki technologii SCC interwały międzyprzeglądowe zostają zoptymalizowane i paski wymieniane są we właściwym momencie, bez względu na warunki eksploatacji (np. zwiększona wilgotność, temperatura lub zapylenie).

Stosowanie pasków SCC pozwala na dokładniejsze oględziny i dzięki temu zapobiega niespodziewanym, przyspieszonym awariom. Ich oferta jest ciągle poszerzana (ostatnio również o samochody ciężarowe) i obejmuje obecnie blisko 200 referencji, co pozwala na ich montaż w ponad 10 tysiącach modeli samochodów osobowych i blisko tysiącu ciężarowych. Numery referencyjne pasków znaleźć można w systemie TecDoc. Dla podkreślenia jakości premium w przeciwieństwie do innych pasków są one indywidualnie pakowane w zamykane pudełka.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!