Producent dostarczy opony dla Porsche 911 GT3

23 marca 2017, 10:44

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Dunlop zaprezentował nową oponę – Sport Maxx Race 2. Została ona opracowana we współpracy z Porsche, aby sprostać wyśrubowanym wymaganiom nowej 911 GT3.

Pierwsza generacja opon Sport Maxx Race montowana była na poprzednim modelu GT3, a dziś Dunlop kontynuuje tradycję wyposażania samochodów niemieckiej marki w swoje specjalistyczne ogumienie. Dunlop już wcześniej dostarczał Porsche Motorsport opony do montażu fabrycznego dla pierwszego 911 GT3 oraz modeli Cayman GT4 i 911 GT3 RS.

Kluczem do zapewnienia najkrótszych czasów okrążeń jest przyczepność i precyzja kierowania. Optymalizując kształt opony, Dunlop zrównoważył rozkład ciśnienia na powierzchni styku, co dało lepszą reaktywność podczas pokonywania zakrętów i większą precyzję kierowania.

Inspirowana wzmocnieniami strukturalnymi występującymi w przyrodzie, opona Sport Maxx Race 2 wyróżnia się mostkami między rowkami, które zwiększają sztywność. Lekka konstrukcja wzmacniająca umożliwia zmniejszenie objętości gumy, dzięki czemu powstaje sztywniejsza i lżejsza opona o obniżonej do minimum masie.

Nowo opracowana Sport Maxx Race 2 jest wykonana z mieszanki, pochodzącej z opon wyścigowych, co jest kluczowym czynnikiem poprawiającym osiągi. Wyścigowa mieszanka nagrzewa się szybciej niż standardowe mieszanki, poprawiając tarcie między oponą a drogą, co zapewnia ekstremalną przyczepność i stabilność podczas prowadzenia samochodów o dużej mocy.

Po intensywnych testach na Pętli Północnej w Niemczech oraz na torze testowym Porsche w Nardò, opona Sport Maxx Race 2 została wybrana na wyposażenie fabryczne 911 GT3, samochodu torowego Porsche dla entuzjastów jazdy sportowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Michał N, 27 marca 2017, 22:26 0 0

Ale tytuł.....a kto ma dostarczać opony? Dystrybutor??!!!

Odpowiedz