Mechanik Roku 2008

1 kwietnia 2008, 0:00

Tytuł i nagrody o łącznej wartości 70 000 złotych, wśród nich przyrząd do kontroli geometrii Bosch FWA 4435, czekają na zwycięzcę konkursu Mechanik Roku 2008. Obserwatorzy finałowych zmagań mogą liczyć na wielkie atrakcje i dobrą zabawę. Organizatorem konkursu jest firma Fota S.A.

To już szósta edycja tej imprezy, otwartej dla wszystkich polskich mechaników samochodowych. Po jednorazowym wypadzie do Poznania (ubiegłoroczne półfinały i finał zostały rozegrane podczas majowych Targów Motoryzacyjnych) Mechanik Roku wraca do Łodzi. W tym roku finał odbędzie się 10 maja w Centrum Logistycznym Foty, w Łodzi.


Wcześniej jednak zostaną przeprowadzone eliminacje. W ubiegłym roku uczestniczyło w nich ponad dwa tysiące mechaników. Wszyscy, którzy chcą powalczyć z najlepszymi albo już do tej grupy należą, muszą zacząć od rozwiązania testu składającego się z 30 pytań. Prawidłowe odpowiedzi, zależnie od stopnia trudności pytania, premiowane są jednym, dwoma lub trzema punktami.
Test znajduje się na internetowej stronie sieci warsztatowej Leader Service (www.leader-service.pl). Tam również wskazany jest adres, na który należy przesyłać odpowiedzi. Termin ich nadsyłania upływa 20 kwietnia 2008.

Dwustu mechaników, którzy podczas eliminacji uzyskają najlepsze wyniki, otrzyma zaproszenie do udziału w II etapie konkursu. Będzie to także test, ale dużo trudniejszy niż w I etapie. Zostanie on rozegrany tuż przed finałem w obiektach Akademii Technicznej Leader Service znajdującej się na terenie łódzkiego Centrum Logistycznego Foty. Jest to więc również powrót do formuły rozgrywania półfinału i finału, która dobrze sprawdziła się w latach poprzednich.

W ostatecznej rozgrywce zmierzy się ze sobą ośmiu najlepszych uczestników półfinałów. Będą mieli do rozwiązania osiem zadań. Będzie to surowy sprawdzian wiedzy teoretycznej oraz doświadczenia i umiejętności warsztatowych – weryfikowanych na stanowiskach serwisowych we wzorcowym warsztacie samochodowym Akademii Technicznej Leader Service.
Kiedy czołówka mechaników będzie rywalizować o tytuły i atrakcyjne nagrody, pozostali uczestnicy staną przed trudnym wyborem: obserwować „na żywo” zmagania finalistów, czy bawić się na plenerowej imprezie. Będzie ją prowadzić niezawodny przyjaciel polskich mechaników Krzysztof Skiba, który doskonale sprawdził się w tej roli przed rokiem. Dla gości wystąpi także Ewa Sonnet. W programie imprezy znajduje się także wiele innych konkursów, niespodzianek i atrakcji.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora, sponsorów i patronów konkursu. Warto podkreślić, że sponsorami strategicznymi tegorocznej edycji konkursu o tytuł Mechanika Roku są potentaci światowego rynku motoryzacyjnego: Bosch, Mobil i Textar. Sponsorzy wspierający to KAGER, Actia i ATE, a sponsorami technicznymi zostały firmy Chicago Pneumatic, Lena Lighting, Sosnowski, Stahlwille i TipTopol.
Nagrody, to sztandarowe produkty z oferty sponsorów w dziedzinie wyposażenia warsztatów samochodowych. Łączna wartość puli nagród wynosi 300 tysięcy złotych.

Dotychczasowi zwycięzcy konkursu o tytuł Mechanika Roku
– Tomasz Twardowski – T.T. Serwis Sklep inż. Tomasz Twardowski, Warszawa
– Marcin Niwisiewicz – Niwisiewicz Jan Stacja Kontroli Pojazdów, Oborniki Śląskie

– Włodzimierz Wróblewski – Mechanika Samochodowa Badzimierz Wróblewski, Praszka
– Adam Butowicz – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Adam Butowicz, Szczecinek
– Andrzej Cichoń – Mechanika Pojazdowa „Service AC”, Dębica 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!