Sondy lambda Boscha z hologramem

22 sierpnia 2007, 0:00

Od ponad 30 już lat wynalezione przez firmę Bosch sondy lambda przyczyniają się do ograniczenia emisji spalin. Ich regularna kontrola i wymiana zapewniają sprawną pracę silnika, dynamiczną jazdę i oszczędność paliwa. Bosch opatruje swoje uniwersalne sondy lambda specjalnymi hologramami potwierdzającymi ich jakość i oryginalność.

Kiedy na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych drastycznie zaostrzono przepisy dotyczące emisji spalin, producenci samochodów po raz pierwszy zostali zmuszeni do wyposażenia produkowanych przez siebie pojazdów w systemy oczyszczania spalin. Sonda lambda, skonstruowana przez firmę Bosch, zadebiutowała w samochodach w roku 1976. Były to przeznaczone na rynek amerykański modele Volvo serii 240/260. Od tego momentu czujnik tlenu był ciągle udoskonalany i dzisiaj można go znaleźć w każdym silniku benzynowym oraz coraz częściej także w jednostkach wysokoprężnych.

Bosch wprowadził w 2000 roku tzw. uniwersalne sondy lambda, których 9 typów pasuje do większości modeli samochodów dostępnych na naszym rynku. Produkt podłączany jest do instalacji auta poprzez oryginalną wtyczkę zużytej, wymienianej sondy. Jest to możliwe dzięki prostej w montażu, wodoodpornej i wytrzymałej na zmiany temperatury i obciążenia wibracyjne złączce. Jakość produktu zapewniają specjalne, odzwierciedlające rzeczywiste warunki pracy testy, którym poddawane są wszystkie sondy lambda Boscha pod koniec procesu produkcji. Po zamontowaniu do próbnego układu wydechowego sondy rozgrzewa się do temperatury roboczej, a następnie sprawdzane są ich parametry.

Bosch opatruje swoje uniwersalne sondy lambda hologramami potwierdzającymi ich jakość i oryginalność. Tak oznaczone sondy znajdują się już w ofercie handlowej firmy i są już dostępne na rynku polskim.
Trudny do skopiowania hologram z identyfikatorem Boschkey Secure oraz unikalny kod to podwójna gwarancja oryginalności. Oryginalność sond Boscha można sprawdzić samodzielnie. Służy do tego oferowany przez firmę system internetowy.
Należy wejść na stronę www.protect.bosch.com, a potem wprowadzić 15-cyfrowy kod (numer certyfikatu) znajdujący się na identyfikatorze keySecure. Jeśli wpisany kod jest poprawny, serwer potwierdzi oryginalność produktu.

Bosch radzi:
Sondy lambda zużywają się podczas eksploatacji samochodu, dlatego należy regularnie kontrolować ich sprawność w warsztacie. Regularna kontrola i wymiana sondy powoduje redukcję zużycia paliwa nawet do 15 proc., co przy średnim przebiegu 15 tys. km rocznie daje oszczędność około 1 tys. zł, i co więcej, zapobiega przedwczesnemu zużyciu katalizatora. Sprawna sonda zapewnia ponadto równomierną pracę silnika, dzięki czemu jazda staje się przyjemniejsza, a samochód jest bardziej dynamiczny.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!