Shell przejmuje sieć Kwik-Fit w Polsce

8 października 2003, 0:00

Firma Shell przejęła sieć centrów serwisowych Kwik-Fit w Polsce. To pierwszy etap budowy nowoczesnej sieci warsztatów samochodowych oferujących kompleksowe usługi pod marką Shell autoserv.
W wyniku wcześniej podpisanej umowy, 1 października 2003 roku Shell Polska stał się właścicielem 11 obiektów należących wcześniej do Kwik-Fit. Przejęcie oznacza nabycie przez Shell Polska Sp. z o.o. 100% udziałów w spółce Kwik-Fit Polska Sp. z o.o. od Kwik-Fit Group.
Sieć Kwik-Fit w Polsce zatrudnia ponad 130 osób.
Obiekty przejęte przez Shell działać będą pod marką Shell autoserv. Wszystkie obiekty, należące do tej pory do sieci Kwik-Fit, zostaną poddane procesowi zmiany barw firmowych (z Kwik-Fit na Shell autoserv), który rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu i zakończy w I kwartale przyszłego roku.
Przejęcie sieci Kwik-Fit to pierwszy krok Shell w Polsce w budowie sieci centrów serwisowych działających pod marką Shell. Warsztaty samochodowe autoserv wraz ze stacjami paliw Shell stworzą wspólnie całościową ofertę usług przeznaczoną dla polskich kierowców.
Na decyzję zakupu sieci Kwik-Fit przez Shell Polska ma również wpływ fakt,
iż branża usług serwisowych to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor rynku motoryzacyjnego w Polsce. W chwili obecnej dynamikę wzrostu ocenia się na 4,6% rocznie. Na razie sieć Shell autoserv liczy 11 obiektów przejętych od Kwik-Fit. Do 2008 roku Shell planuje zbudować sieć ponad 70 centrów serwisowych oferujących najwyższy standard usług po konkurencyjnych cenach.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!