Wytwornica azotu Nitropoint 3

6 września 2003, 0:00

Katowicka firma Italcom Sp. z o.o. rozszerzyła swoją ofertę wytwornic azotu przeznaczonych do obsługi kół o kolejną, trzecią już wersję znanego wcześniej urządzenia NITROPOINT. Nowa wytwornica nosząca nazwę NITROPOINT 3 umożliwia wytworzenie mieszanki gazowej do pompowania kół o zawartości azotu nie mniej niż 95% w ilości do 3 m3/godz. Taka wydajność umożliwia funkcjonowanie jednego punktu pompowania kół nawet bez zastosowania dodatkowego zbiornika, przykładowo tak można wykorzystywać NITROPOINT 3 w samochodach pomocy drogowej (pogotowiach technicznych).
W instalacjach stacjonarnych zalecane jest jednak stosowanie dodatkowego zbiornika buforującego o pojemności 100 – 200 l. Wówczas jedna wytwornica NITROPOINT 3 może zasilać w sposób efektywny 2, a nawet 3 punkty pompowania kół. W wersji standardowej urządzenie dostarczane jest z jednym specjalnym pistoletem do pompowania kół. W odróżnieniu od innych podobnych przyrządów, które tylko pozwalają napompować koło lub upuścić z niego nadmiar powietrza pistolet dostarczany wraz z wytwornicą pozwala odessać powietrze z opony i tym samym stworzyć warunki do lepszego wypełnienia jej azotem.
Wydajność wytwornicy NITROPOINT 3 powoduje, że z jej pomocą można dokonywać obsługi kół nie tylko w samochodach osobowych lecz także w pojazdach dostawczych (vanach) i terenowych (4WD). Urządzenie stworzone zostało z myślą o specjalistycznych warsztatach oponiarskich oraz autoryzowanych stacjach dealerskich, w których obsługuje się takie rodzaje samochodów.
Warto także pamiętać o tym, że mieszanka o 95% zawartości azotu może być wykorzystywana nie tylko do pompowania opon. Stosowana jest również do czyszczenia układów klimatyzacji, także klimatyzacji samochodowych.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!