FTE automotive stawia na właściwą mieszankę

17 sierpnia 2016, 23:54

Od ponad 70 lat firma FTE automotive produkuje dla motoryzacji elementy układu hamulcowego i sprzęgła. Własny rozwój i produkcja stosowanych elastomerów ma kluczowe znaczenie dla jakości.

Indywidualnie dopasowane mieszanki gumowe do produkcji elementów hydrauliki hamulcowej i sprzęgła.

W głównej siedzibie mieszczącej się w bawarskim Ebern oraz w zakładzie zlokalizowanym w Mühlhausen (Turyngia) na najnowocześniejszych urządzeniach produkowane są dynamiczne elementy uszczelniające, elementy metalowo-gumowe, a także gumowe przewody hamulcowe, sprzęgłowe i łączące w różnych kształtach, wielkościach i z różnych materiałów. Żeby spełnić stawiane sobie najwyższe wymagania, firma FTE automotive sama projektuje i wytwarza urządzenia produkcyjne. Stanowiska kontrolne i wyposażenie spełniające najwyższe standardy są gwarancją charakteryzujących się wysoką jakością i trwałością elementów i przewodów gumowych marki FTE.

Innowacyjne elastomery techniczne

Istotnym czynnikiem decydującym o sukcesie jest rozwój poszczególnych mieszanek gumowych – dotychczas opracowano ponad 800 receptur. W trakcie rozwoju i produkcji materiałów zawsze brane są pod uwagę oczekiwania klientów, specyfikacje techniczne, optymalizacja kosztów oraz nowe surowce. Gwarantuje to stabilną produkcję mieszanek gumowych oraz komponentów uszczelniających, które są podstawowym elementem między innymi wszystkich cylinderków hamulcowych i sprzęgłowych firmy FTE. Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu do powierzchni roboczej zapewnione jest optymalne uszczelnienie. Na wysokowydajnych maszynach produkcyjnych wytwarzane są elementy metalowo-gumowe, dynamiczne elementy uszczelniające stosowane przede wszystkim w motoryzacji, ale także w technice medycznej. Rocznie firma FTE automotive produkuje ponad 175 mln sztuk elementów gumowych oraz 6,7 mln metrów bieżących przewodów.

Jakość i bezpieczeństwo procesów

W najwyższej jakości produktach wykorzystywane są najlepsze materiały, jak na przykład kauczuk etylo-propylenowo-dienowo-monomerowy(EPDM), kauczuk butadienowo-styrenowy (SBR), kauczuk butadienowo-akrylonitrylowy uwodorniony (HNBR), kauczuk fluorowy (FKM) lub kauczuk akrylowy (ACM). Zarówno mieszanki gumowe, jak i gotowe produkty standardowo poddawane są procesom kontroli pozwalającym na weryfikację parametrów fizycznych oraz chemicznych. Nowoczesne maszyny i kontrola każdego etapu produkcji zapewniają stałą, wysoką jakość produktów.

Jakość OE dostępna na rynku wtórnym

W każdym cylinderku FTE zawarte są wiedza i doświadczenie pierwszomontażowego dostawcy producentów samochodów. Dzięki temu na niezależnym rynku części zamiennych firma FTE Global Aftermarket oferuje najwyższej jakości cylinderki hamulcowe i sprzęgłowe, przewody hamulcowe i sprzęgłowe, osłony przeciwpyłowe, nakładki zabezpieczające oraz pierścienie uszczelniające.

Artykuł sponsorowany FTE automotive

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show 2016: FTE Automotive
Targi ProfiAuto Show 2016: FTE Automotive

Jednym z głównych tematów poruszanych podczas branżowych dyskusji na targach było przejęcie firmy FTE przez koncern Valeo. Firma faktycznie zmienia właściciela, ale póki co nie transakcja nie wpłynie na jej działania na polskim rynku. Przeciwnie, oferta będzie poszerzana. – "Wprowadzamy pełen asortyment klocków, tarcz, szczęk i bębnów. Na razie te produkty będą dostępne w sieci […]

Znaczące rozszerzenie oferty FTE automotive
Znaczące rozszerzenie oferty FTE automotive

FTE wprowadza nowe referencje klocków, tarcz hamulcowych i zacisków hamulcowych. Po tej aktualizacji oferta firmy pokryje już 95 proc. parku samochodowego w Europie. Gama klocków hamulcowych FTE obejmuje teraz ponad 2 tys. pozycji. Nowe referencje przeznaczone są do samochodów wyposażonych w mocniejsze silniki, w których układ hamulcowy narażony jest na większe obciążenia. Stąd też zamontowane […]

FTE automotive – napędzane innowacją
FTE automotive – napędzane innowacją

FTE automotive Group to kompetentny partner w dziedzinie projektowania, konstruowania i produkcji układów przeniesienia napędu oraz układów hamulcowych dla branży motoryzacyjnej. Firma posiada swoje oddziały na całym świecie i jest w skali globalnej jednym z wiodących dostawców dla producentów pojazdów osobowych i dostawczych. Konstruując systemy sprzęgieł hydraulicznych i układów hamulcowych, FTE automotive pomaga w podnoszeniu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!