Nowa strona internetowa producenta opon

10 sierpnia 2016, 10:33

Jeden z wiodących światowych producentów opon w segmencie HP i UHP – Dunlop – uruchomił nową wersję swojej strony internetowej.

Na odświeżonej stronie www.dunlop.pl można łatwo odnaleźć model i rozmiar opony odpowiedni dla niemal każdego pojazdu. Dodatkowo, witryna marki została wzbogacona o oceny i testy czasopism motoryzacyjnych, informacje o wyposażeniu na pierwszy montaż, zalecane ceny detaliczne, a także dane o najbliższym punkcie dystrybucji.

– „Z naszych badań wynika, że prawie 70% klientów marki Dunlop wymienia między sobą opinie na temat opon przed dokonaniem zakupu. Dodatkowo aż 75% jako główne źródło informacji wybiera wyszukiwarki i strony internetowe konkretnego producenta ogumienia. Naszym celem było zapewnienie klientom dostępu do bardzo zróżnicowanych informacji – począwszy od pierwszego wyszukania w sieci, aż po decyzję o przybyciu do sklepu lub serwisu”  – komentuje Nieves Fuentes, dyrektor ds. marketingu cyfrowego Dunlop w regionie EMEA.

Nowa odsłona oficjalnej strony internetowej Dunlopa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dobrze zorientowanych cyfrowo i technologicznie fanów marki. Posiada ona bardziej intuicyjny interfejs oraz zaawansowane narzędzia wzbogacone o informacje dotyczące poszczególnych modeli opon, znajdujących się w portfolio producenta, a także dane adresowe jego oficjalnych dystrybutorów. Portal jest również kompatybilny z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi instalowanymi na smartfonach i tabletach.

– „Szczególną uwagę warto zwrócić na wyszukiwarkę opon, która dostarcza najistotniejszych informacji o danym produkcie oraz pozwala konsumentom łatwiej zrozumieć, jakie ogumienie będzie najbardziej odpowiadało ich stylowi jazdy.” – dodaje Nieves Fuentes.

W 2015 roku Dunlop prowadził jednocześnie w Wielkiej Brytanii i w Niemczech dwa pilotażowe programy testujące proces wdrożenia nowej strony internetowej. Skierowane były one do klientów indywidualnych (Niemcy) oraz partnerów biznesowych (Wielka Brytania). W pierwszym przypadku odnotowano, że używanie wyszukiwarki opon na nowej stronie wzrosło aż o 903%, a zastosowanie nowego narzędzia służącego do lokalizowania miejsc dystrybucji pokazało wzrost o 243% . Natomiast w drugim programie zauważono wzrost o 763% w ilości przekierowań na strony dystrybutorów z odświeżonej witrynie w stosunku do starej wersji strony .

Dowiedz się więcej

Ten producent dostarczy opony do nowego Mercedesa AMG GLC 43 4MATIC
Ten producent dostarczy opony do nowego Mercedesa AMG GLC 43 4MATIC

Nowe opony Dunlop Winter Sport 5 zapewnią zimową przyczepność i pewność prowadzenia nowemu sportowemu modelowi AMG. Mercedes AMG GLC 43 4MATIC zostanie wyposażony w najnowszy model opon zimowych Dunlop Winter Sport 5 SUV w rozmiarze 255/45 R 20 105V XL (przód) i 285/40 R 20 108V XL (tył). Decyzja niemieckiej marki jest wynikiem szeroko zakrojonych prac […]

Nowe opony Dunlop Sport Maxx RT2
Nowe opony Dunlop Sport Maxx RT2

Dunlop wprowadza na rynek nową oponę letnią klasy Ultra High Performance – Sport Maxx RT2, która zastąpi wielokrotnie nagradzany model Sport Maxx RT. Opona wyróżnia się przyczepnością i trakcją, a także krótszymi czasami okrążenia na torze w porównaniu z poprzednim modelem1. Znakomite właściwości jezdne potwierdzają testy przeprowadzone na zlecenie Dunlopa przez niezależną organizację TÜV2. Opona […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!