Nowe opony Dunlop Sport Maxx RT2

10 marca 2016, 12:37

Dunlop wprowadza na rynek nową oponę letnią klasy Ultra High Performance – Sport Maxx RT2, która zastąpi wielokrotnie nagradzany model Sport Maxx RT.

Opona wyróżnia się przyczepnością i trakcją, a także krótszymi czasami okrążenia na torze w porównaniu z poprzednim modelem1. Znakomite właściwości jezdne potwierdzają testy przeprowadzone na zlecenie Dunlopa przez niezależną organizację TÜV2.


Opona charakteryzuje wysoka przyczepności i precyzja kierowania, o czym świadczą wyniki testu porównawczego przeprowadzonego przez niezależną organizację TÜV Süd. Samochód na oponach Sport Maxx RT2 w czasie testu na mokrym torze pokonywał okrążenie o 1,3% szybciej niż wynosiła średnia wyników czterech produktów głównych konkurentów, a jego trakcja na suchej nawierzchni była o 4,1% lepsza niż średnia wyników czterech produktów głównych konkurentów ¹. Opona wykazała się również lepszą o 5,6% przyczepnością boczną na mokrej nawierzchni¹. Ponadto, jak wynika z testu DEKRA przeprowadzonego na zlecenie Dunlopa, opona Sport Maxx RT2 wyróżnia się wyższą o 34% trwałością bieżnika na najbardziej obciążonej osi, w porównaniu ze średnią wiodących produktów konkurencji¹.

Najważniejsze właściwości techniczne:

  • Mieszanka gumowa z domieszką gumożywicy dla maksymalnej przyczepności na mokrych i suchych drogach.
  • Duże zewnętrzne bloki barkowe dla większej przyczepności w zakrętach w porównaniu z poprzednim modelem. 
  • Nowy wzór bieżnika z klockami skracającymi drogę hamowania w porównaniu z poprzednim modelem, szczególnie przy wysokich prędkościach.
  • Wzmocniony kord stalowy zapewniający krótszy czas reakcji opony na ruch kierownicą oraz lepszą trakcję w porównaniu z poprzednim modelem, inspirowany doświadczeniem Dunlopa i zwycięstwami w najtrudniejszym, 24-godzinnym wyścigu na bardzo trudnej Pętli Północnej toru Nürburgring.

„To idealna opona klasy Ultra High Performance dla wymagających kierowców, którzy poszukują najmocniejszych wrażeń z jazdy”, powiedział Alexis Bortoluzzi, dyrektor marketingu opon osobowych Goodyear EMEA. „Wyniki testu potwierdzają, że osiągnęliśmy silną pozycję w segmencie UHP”.


Opona została już wybrana na pierwsze wyposażenie jednego z najbardziej ekstremalnych samochodów dopuszczonych do ruchu drogowego. Firma Radical, najbardziej znana z samochodów wyścigowych, wybrała oponę Dunlop Sport Maxx RT2 do samochodu RXC Turbo model 2016. Pojazd ten jest inspirowany współczesnymi prototypami Le Mans i ma silnik o mocy ponad 500 koni. Aerodynamicznie zaawansowana karoseria i skrzydła wytwarzają siłę porównywalną z samochodami wyścigowymi. RXC Turbo zaprojektowano z myślą o zaawansowanej jeździe torowej, przy zachowaniu możliwości poruszania po nawet najbardziej wymagających drogach publicznych.

Opony będą dostępne na obręcze o średnicy od 17 do 21 cali, a 80% rozmiarów będzie dostępnych od marca 2016 r.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Wiemy kto wygrał w konkursie organizowanym przez Hondę
Wiemy kto wygrał w konkursie organizowanym przez Hondę

Laureatem prestiżowej „Nagrody dla Dostawców” (Supplier Award), przyznawanej co roku przez firmę Honda, został Goodyear Dunlop. Wyróżnienie jest dowodem uznania dla Goodyear Dunlop za wkład w sukces biznesowy japońskiej marki w ubiegłym roku. Goodyear Dunlop otrzymał nagrodę w kategorii Szczególne Osiągnięcia, w podziękowaniu za wyjątkowy poziom obsługi firmy Honda w 2015 roku i sprostanie wyzwaniu dostarczenia dodatkowych […]

Nowe rozmiary opon Dunlop Geomax
Nowe rozmiary opon Dunlop Geomax

W styczniu swoją premierę mają nowe rozmiary opon motocyklowych przeznaczonych do jazdy terenowej, Dunlop Geomax – o średnicy 18 cali na tylne koło. – „Otrzymywaliśmy sygnały o dużym zainteresowaniu ze strony entuzjastów jazdy terenowej, którzy życzyliby sobie tych samych, zwycięskich osiągów klasy MXGP na oponach średnicy 18 cali, co użytkownicy 19-calowych opon Geomax MX. W […]

Ten producent dostarczy opony do nowego Mercedesa AMG GLC 43 4MATIC
Ten producent dostarczy opony do nowego Mercedesa AMG GLC 43 4MATIC

Nowe opony Dunlop Winter Sport 5 zapewnią zimową przyczepność i pewność prowadzenia nowemu sportowemu modelowi AMG. Mercedes AMG GLC 43 4MATIC zostanie wyposażony w najnowszy model opon zimowych Dunlop Winter Sport 5 SUV w rozmiarze 255/45 R 20 105V XL (przód) i 285/40 R 20 108V XL (tył). Decyzja niemieckiej marki jest wynikiem szeroko zakrojonych prac […]

Nowa strona internetowa producenta opon
Nowa strona internetowa producenta opon

Jeden z wiodących światowych producentów opon w segmencie HP i UHP – Dunlop – uruchomił nową wersję swojej strony internetowej. Na odświeżonej stronie www.dunlop.pl można łatwo odnaleźć model i rozmiar opony odpowiedni dla niemal każdego pojazdu. Dodatkowo, witryna marki została wzbogacona o oceny i testy czasopism motoryzacyjnych, informacje o wyposażeniu na pierwszy montaż, zalecane ceny […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!