Nowa wersja oprogramowania Integra 5.3 Pro

10 sierpnia 2005, 0:00

Firma Integra Software Sp. z o.o. wprowadziła na rynek nową wersję oprogramowania Integra 5.3 Pro. Program ten przeznaczony jest do kompleksowej obsługi serwisów samochodowych i sklepów motoryzacyjnych. Charakteryzuje się modułową budową, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie go do potrzeb firm o różnej wielkości. W nowej wersji programu wprowadzono szereg zmian, które zdecydowanie usprawniają codzienną pracę serwisu lub sklepu. Najważniejsze z nich to przebudowa modułu magazynowego i dodanie do niego wielu funkcji pozwalających na prowadzenie bardziej efektywnej gospodarki magazynowej. Dodatkowo w pełni dostosowano program do świadczenia usług na rzecz kontrahentów z państw Unii Europejskiej oraz wprowadzono szereg innych ulepszeń, zwiększających funkcjonalność programu.

Najważniejsze zmiany wprowadzone w wersji Integra 5.3 Pro:

Przebudowa modułu magazynowego – moduł magazynowy został przebudowany w taki sposób, aby umożliwiał sprawniejszą i bardziej efektywną gospodarkę magazynową. Najważniejsze zmiany w tym zakresie to: możliwość pominięcia kolejki FIFO przy sprzedaży towarów, obsługa nierozliczonych dokumentów magazynowych, nowe zbiorcze jednostki miary, nowe pozycje na listach towarów i dokumentów magazynowych, itd.
]1L[
Nowe funkcje dotyczące inwentaryzacji (remanentu) – tworzenie, drukowanie, wypełnianie arkuszy dotyczących inwentaryzacji, automatyczne generowanie dokumentów RI-/RI+ na podstawie arkuszy inwentaryzacyjnych, itd. Wprowadzone zmiany pozwalają na sprzedaż towarów w trakcie remanentu, dzięki czemu można uniknąć przerw w pracy.
Rezerwacje towarów – nowa funkcja pozwala na rezerwację towarów oraz wyświetlanie w kartotece informacji o zarezerwowanej ilości.
Dostosowanie do wymogów Unii Europejskiej – program został dostosowany do obsługi klientów z państw Unii Europejskiej, m. in. poprzez: dodanie oddzielnego pola na prefiks NIP zgodny ze standardami Unii Europejskiej, możliwość tworzenia faktur unijnych (zwolnionych z podatku VAT), czy też dodanie do kartoteki pojazdów pól charakterystycznych dla identyfikowania pojazdów w Unii Europejskiej (np. numer KBA).
Możliwość tworzenia i obsługi faktur zaliczkowych – ta funkcja odpowiada praktycznym potrzebom wielu serwisów (związane jest to z koniecznością bieżącego rozliczania podatku VAT z zaliczek).
Funkcje CRM – Integra umożliwia odnotowanie informacje o naprawach i okresowych czynnościach serwisowych dla obsługiwanych przez serwis pojazdów. Są one wyszczególnione w zleceniu jako propozycja do naprawy, z możliwością szybkiego przeniesienia do zakresu zlecenia.
Usprawnienia dotyczące dokumentów korygujących, m.in. możliwość automatycznego tworzenia korekt dokumentów magazynowych RWK/WZK z poziomu dokumentu sprzedaży.
Oraz wiele innych przydatnych funkcji m.in. rozbudowa modułu finansowego o nowe raporty, nowe funkcje w dokumentach sprzedaży, nowe typy raportów, itp.

Aktualnie wiele serwisów samochodowych w Polsce korzysta z poprzednich wersji oprogramowania Integra. Nowa Integra 5.3 Pro to połączenie funkcjonalności wcześniejszych rozwiązań ze zmianami odpowiadającymi bieżącym potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów.
Aby zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę firma Integra Software zapewnia ofertę usług w zakresie: wdrożenia (instalację) programu, szkolenia z zakresu jego obsługi oraz infolinię techniczną. W zakresie oferty znajduje się również przeniesienie danych z aktualnie używanych programów innych firm do programów Integra (dotyczy to kontrahentów oraz stanów magazynowych wraz kartotekami towarów).

Wkrótce firma Integra Software zaoferuje nowe szkolenia grupowe, dotyczące wykorzystania rozwiązań informatycznych w branży motoryzacyjnej. Będą one związane z optymalnym wykorzystaniem oprogramowania do obsługi firmy (terminarz i zlecenia napraw, obsługa magazynu, fakturowanie, raporty, itd.), a także będą obejmowały zagadnienia dotyczące programów branżowych (np. cenniki dostawców, katalogi części zamiennych i czasów napraw, programy z danymi technicznymi, serwisowe systemy naprawcze itp.). Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem stanowisk komputerowych i pozwolą na praktyczne zapoznanie się z możliwościami różnego rodzaju oprogramowania dla branży motoryzacyjnej. Rozszerzenie oferty o nowy rodzaj szkoleń to odpowiedź firmy Integra Software na potrzeby rynku motoryzacyjnego w zakresie nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

Szczegółowe informacje o programie oraz wersje demonstracyjne programów, a także wiele innych informacji o ofercie firmy Integra Software, znajdą Państwo na stronach internetowych www.integra.info.pl lub pod nr tel. 094 348 80 00.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!