Rozszerzone zestawy MEYLE-Kits oszczędzają czas napraw wału Kardana

30 września 2015, 15:48

Jak można wymienić łożysko wału pośredniego tak, aby nie trzeba było wymieniać całego wału Kardana? Wyjaśniają to „Mechanicy MEYLE” w nowym video na kanale YouTube „MEYLE TV”. Kolejny kompletny zestaw MEYLE zawiera także wszystkie części do wymiany tarczy przegubu.

Firma Wulf Gaertner Autoparts AG zaprezentowała w roku 2014 łożysko wału pośredniego dla wału Kardana do Porsche Cayenne i do VW Touarega jako kompletny zestaw. Tym samym warsztat może bez problemu wymienić pojedyncze uszkodzone łożysko wału pośredniego i nie musi już, tak jak w wersji oryginalnego producenta, wymieniać kompletnego wału Kardana.

Obecnie firma wprowadza na rynek kolejny kompletny zestaw: zawiera on nie tylko wszystkie konieczne do wymiany łożyska wału pośredniego komponenty – dołączone są także wszystkie części do wymiany tarczy przegubu.

Przy uszkodzonym łożysku wału pośredniego dla kierowców Porsche Cayenne lub VW Touareg dotychczas nie było wyboru: Wymieniać trzeba było kompletny wał Kardana. Jako jeden z pierwszych producentów na wtórnym rynku części zamiennych producent z Hamburga w ubiegłym położył kres tym kosztownym naprawom i zaprezentował zestawy łożyska wału pośredniego, które można wymieniać pojedynczo. Warsztat w tym celu otrzymuje w zestawie wszystkie niezbędne do tego części (łożysko, pierścień zaciskowy, mankiet i smar), tak więc nie trzeba ponownie montować żadnych starych części, jak przykładowo mankiety. Obecnie przedstawiane poszerzenie zestawy zawiera także tarczę przegubu ze wszystkimi koniecznymi do wymiany śrubami. Nowy zestaw łożyska wału pośredniego pozwala warsztatowi na zaoszczędzenie w ten sposób nawet do 70 procent kosztów, jakie powstają przy wymianie całego wału Kardana.

W celu umożliwienia bezproblemowego montażu zestawu wraz z produktem dostarczana jest nie tylko szczegółowa Instrukcja montażu, ale naprawa jest także wyjaśniona na nowym video z serii „Mechanicy MEYLE“ na kanale „MEYLE TV“ na YouTube.

Nowy zestaw łożyska wału pośredniego jest dostępny pod numerem MEYLE 100 152 2001.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!