Zielona moc CNG w Gdańsku

, 15 czerwca 2005, 0:00

Firma Elpigaz oraz Pomorska Spółka Gazownictwa (PSG) podpisały w maju list intencyjny dotyczący realizacji Programu Rozwoju Rynku CNG na obszarze działania PSG Sp. z o.o.
Te dwa podmioty z Gdańska są od dawna zainteresowane promocją sprężonego gazu ziemnego jako paliwa do samochodów dostawczych i osobowych.
Pomorska Spółka Gazownictwa jako podmiot zajmujący się dystrybucją i obrotem gazu ziemnego oraz tworzeniem sieci stacji tankowania gazu ziemnego (CNG), Elpigaz jako dostawca układów zasilania CNG do samochodów.
W ramach planowanych działań firmy zamierzają w najbliższym czasie opracować i opublikować materiały informacyjne dotyczące możliwości zastosowania CNG jako paliwa do napędu pojazdów. W planach znajduje się także przygotowanie promocyjnej atrakcyjnej oferty cenowej dotyczącej montażu na preferencyjnych warunkach instalacji CNG w samochodach.
Oferta ta będzie obowiązywała na obszarze działania PSG Sp. z o.o., czyli w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko – mazurskim i umożliwi zaoferowanie zainteresowanym klientom zamontowanie w samochodach nowoczesnej instalacji CNG na poziomie cenowym zbliżonym do montażu instalacji LPG. Biorąc pod uwagę mniejsze koszty eksploatacji auta na CNG (cena 1,23 zł/Nm3 – cena gazu ziemnego zgodnie ze stanem na dzień 14.06.2005r.) w stosunku do eksploatacji na LPG (ok. 1,7 zł/l) a szczególnie w odniesieniu do benzyny (pow. 4 zł/1l), klienci którzy zdecydują się na montaż instalacji sprężonego gazu ziemnego będą mieli możliwość skorzystania podwójnie – raz z wyjątkowo atrakcyjnej ceny montażu (zakupu instalacji), a po drugie z możliwości wyjątkowo taniej eksploatacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!