Inter Cars wyróżniony za pomoc w kształceniu zawodowym

2 czerwca 2015, 12:33

Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku i Inter Cars SA znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dla pracodawcy – pracodawcy dla szkoły”.

28 maja 2015 r. W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia statuetek laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawcy – pracodawcy dla szkoły” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i KOWEZiU. Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku i Inter Cars SA znaleźli się w gronie laureatów  za wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym w branży mechanicznej.

Nagrody przyznawane są pracodawcom i szkołom, które w sposób wyróżniający się współpracują między sobą. Konkurs obejmuje 11 kategorii, Inter Cars i szkoła zostali docenieni w kategorii „Motoryzacja”.

Współpraca szkoły z Firmą Inter Cars została nawiązana w 2013 roku w ramach programu „Młode Kadry”. Firma przekazała szkole sprzęt renomowanych firm o łącznej wartości 200 000 zł. W oddanej do użytku w 2014 roku hali samochodowej szkoła założyła pracownię dydaktyczną nadwozi i podwozi samochodowych pod patronatem Spółki. Kształcenie na nowoczesnym sprzęcie ułatwia zawodowy start młodym ludziom poprzez zbliżenie dwóch światów: przedsiębiorców i edukacji. Udział uczniów i nauczycieli w kursach i szkoleniach specjalistycznych prowadzonych przez specjalistów z Inter Cars  (przeprowadzono 30 specjalistycznych szkoleń) zapewnia ustawiczne doskonalenie kadry oraz pozwala uczniom na efektywne przygotowanie się do przyszłej pracy zawodowej. Inter Cars corocznie wspiera szkołę w organizacji egzaminów zawodowych. Spółka udostępnia również bezpłatnie części zamienne do napraw wykonywanych  w ramach próbnych egzaminów. Firma systematycznie przekazuje nauczycielom przedmiotów zawodowych materiały szkoleniowe oraz informacje techniczne o nowych produktach, urządzeniach, narzędziach, technologiach naprawczych, które są wykorzystywane do realizacji zajęć z zakresu kształcenia.

Podczas uroczystości Inter Cars SA reprezentował Radosław Grześkowiak, Dyrektor ds. Marketingu i Reklamy natomiast Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku, Dyrektor Małgorzata Kiebała.

Dowiedz się więcej

Centrum logistyczne Inter Cars na miarę XXI wieku
Centrum logistyczne Inter Cars na miarę XXI wieku

27 maja podpisano Akt Erekcyjny pod budowę Europejskiego Centrum Logistycznego ILS Grupy Inter Cars SA w Zakroczymiu. Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane tylko poprzez zintegrowane działanie różnych podmiotów, dlatego też w uroczystości wzięli udział znamienici goście: Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, Marek Karólewski, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Magdalena Biernacka, Starosta Nowodworski i Burmistrz Zakroczymia […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!