Trwają przygotowania do budowy Centrum Logistycznego w Zakroczymiu

11 lutego 2015, 14:11

ILS, spółka zależna Inter Cars SA, ma za sobą podpisanie dwóch strategicznych umów dotyczących budowy Centrum Logistycznego w Zakroczymiu.

W styczniu podpisano umowę z generalnym wykonawcą Centrum Logistycznego w Zakroczymiu – firmą Goldbeck. Dotyczy ona wybudowania nowoczesnej hali o pow. 30 000 m2,  trzykondygnacyjnego budynku biurowego o łącznej powierzchni użytkowej  3600 m2 oraz zagospodarowania terenu wokół obiektu. Powstaną na nim parkingi na około 600 samochodów, budynki gospodarcze i dyspozytornia. Budowa została zaplanowana w taki sposób, aby od początku września 2015 r. w hali była możliwość montażu taśmociągów, sorterów oraz regałów.  Sygnatariuszami umowy byli Wojciech Aleksandrowicz, prezes zarządu ILS sp. z o.o., Julita Pałyska (prokurent) oraz Paul Zimmermann, członek zarządu Goldbeck Sp. z o.o.

Doszło także do podpisania umowy między ILS sp. z o.o., a dostawcą systemów taśmociągów i sorterów – niemiecką firmą Beumer GmbH. W Zakroczymiu zostanie zamontowany crossbelt sorter oraz sorter ślizgowy.  Umowę ze strony ILS sp. z o.o. podpisał Wojciech Aleksandrowicz, Tomasz Białach, członek zarządu ILS sp. z o.o. oraz Martin Mossinkoff, dyrektor zarządzający i Thomas Wiesmann, dyrektor sprzedaży Beumer GmbH.

Hala magazynowa ma posiadać kompletną, 4-poziomową zabudowę regałową, 17 000 miejsc paletowych i 18 000 miejsc półko­wych oraz system taśmociągów o łącznej długości ok. 11 km, który połączy się dodatkowo z dwoma sorterami.

CROSSBELT SORTER, który zostanie dostarczony do Zakroczymiaumożliwi sortowanie ok. 20 000 sztuk to­waru na godzinę. Przy działalności magazy­nu w trybie 24 h, daje to maksymalną wydajność na poziomie 480 000 sztuk na dobę.  Sorter ten będzie zlokalizowany na betonowej antresoli znajdującej się na wysokości 5 m oraz o powierzchni 8500 m2. Kolejny, sorter ślizgowy (shoe-sorter) przeznaczony jest do opakowań wysyłkowych, więc będzie sortował kartony, pojemniki i paczki.  Zapewnia wysoką wydajność (około 2500-3500 sztuk na godzinę) oraz bardzo dużą dokładność sortowania wielu rodzajów produktów. Jest to poziomy, wysokowydajny system sortujący, którego przenośnik wyko­nany jest z tłoczonych profili aluminiowych.

Aby wszystko mogło ze sobą optymalnie współpracować, ILS przewiduje skorzystanie z nowoczesnych optymalizatorów ruchów magazynowych proponowanych przez świa­towych dostawców systemów WMS. Zastosowanie wszystkich powyższych roz­wiązań w jednym zintegrowanym magazy­nie części zamiennych będzie pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce i Europie.

Testowanie i wdrożenie systemu rozpocznie się wiosną 2016 roku.

Start: lato 2016

Centrum Logistyczne w Zakroczymiu ma zacząć funkcjonować w drugiej połowie 2016 r. i przejąć główny ciężar obsłu­gi, tj. przyję­cie towarów od dostawców, realizacja zamó­wień i wydań towarów dla klientów, obsługa zwrotów towaru, obsługa przeładunków „Cross-docking” oraz usługi konfekcjonowa­nia towaru.

Dowiedz się więcej

Szkolenia techniczne Inter Cars SA – podsumowanie roku i nowe tematy
Szkolenia techniczne Inter Cars SA – podsumowanie roku i nowe tematy

Rok 2014 okazał się bardzo owocny w działalności szkoleniowej Inter Cars SA. Przeprowadzono 1 120 szkoleń, przeszkolono 9 537 pracowników warsztatów z 3252 podmiotów wykonujących działalność warsztatową. Rok 2014 w liczbach W minionym roku Dział Szkoleń postawił główny nacisk na innowacyjne rozwiązania w procesie przekazywaniu wiedzy. Dzięki temu został stworzony specjalny samochód szkoleniowy, który umożliwił […]

Stacjonarne Centrum Szkoleniowe Inter Cars SA
Stacjonarne Centrum Szkoleniowe Inter Cars SA

Jedną z ważniejszych inwestycji Inter Cars SA, planowanych w bieżącym roku jest stworzenie stacjonarnego Centrum Szkoleniowego. Jest to nowoczesna placówka, wyposażona w profesjonalny sprzęt, w której można przeprowadzać szkolenia z zakresu samochodów osobowych i ciężarowych. Do podjęcia decyzji o stworzeniu Centrum Szkoleniowego przyczyniło się spore zainteresowanie szkoleniami oraz potrzeba posiadania zaplecza warsztatowego. Centrum mieścić się […]

Leasing w Inter Cars
Leasing w Inter Cars

Inter Cars SA oferuje swoim klientom usługi leasingowe. Można z nich skorzystać bez wychodzenia z warsztatu. Dział Wsparcia Sprzedaży Inter Cars przy współpracy z firmą: EFL S.A. i Raiffeisen Leasing S.A., przygotował uproszczone procedury i konkurencyjne oprocentowanie leasingu dla klientów. Klient musi tylko wybrać sprzęt i wypełnić wniosek. Doradztwem, resztą formalności, a także organizacją pomocy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 11 lutego 2015, 20:06 0 0

fajna funkcja managing directordyrektor........pewnie podwójną kasę bierze :-)

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2015, 21:20 0 0

to musi być kosmiczna technologia ... chociaż inni już to mają ... może na mniejsza skalę ale jednak

Odpowiedz

Kk, 16 lutego 2015, 10:28 0 0

Aaaa, i już się odezwali hejterzy z konkurencji :)

Odpowiedz

Anonim, 23 lutego 2015, 10:42 0 0

Mają rozmach .........:)

Odpowiedz