Urządzenia do mycia części hamulcowych

10 maja 2005, 0:00

Firma Best Products wzbogaciła swoją ofertę o urządzenie do mycia części hamulcowych zabudowanych w pojeździe – nową myjkę do hamulców samochodów osobowych i dostawczych firmy Schickert typ 300/500 PW.
Sposoby oczyszczania w warsztatach naprawczych są bardzo różnorodne i przy zastosowaniu najrozmaitszego sprzętu. Nierzadko korzysta się przy tym ze środków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia i środowiska, a ponadto mogą stanowić olbrzymie zagrożenie pożarowe. Ponadto metody te są często czasochłonne, drogie i mało efektywne lub powodują wysokie koszty utylizacji. Przykładem myjek nie posiadających tych wad są urządzenia firmy Schickert oferujące wydajną i nieszkodliwą dla zdrowia metodę oczyszczania hamulców zamontowanych na osi samochodu. Urządzeniem serii 300/500 PW można efektywnie i skutecznie wykonać w warsztacie samochodowym prawie wszystkie prace w zakresie oczyszczania.
 ]1L[
Z dyszy pistoletu wydobywa się mgła wodna tworząc „klosz” w kształcie stożka, który przykrywa myte miejsce wiążąc natychmiast szkodliwe cząstki kurzu i pyłu myjąc równocześnie wybrane miejsca. To rozwiązanie objęte jest patentem Firmy Schickert. Podgrzewanie wody następuje tylko w części wylotowej ze zbiornika (woda w zbiorniku nie jest grzana). Pozwala to znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej. Wysoką sprawność czyszczenia uzyskuje się w wyniku zastosowania gorącej wody o temperaturze 95 stopni C z regulacją ciśnienia pomiędzy 3 a 8 bar.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!