Yokohama Advan Neova AD08R wyróżniona w teście na torze

30 września 2014, 13:10

Opona Advan Neova AD08R uzyskała wysokie noty w kompleksowych testach przeprowadzonych przez niezależną agencję badawczą Rezulteo. Podczas wyścigu na francuskim torze Magny Cours F1, eksperci docenili precyzyjne i skuteczne prowadzenie, wysoką przyczepność i trwałość opony Yokohama.

Sprawdzenie opony w ekstremalnych warunkach daje pełen obraz jej możliwości na drodze. Podczas testów we Francji, najnowszy model typu semi-slick, przystosowany również do użytku drogowego, został poddany ocenie podczas wyścigu wytrzymałościowego. W wyniku testów oponę oceniono jako wszechstronną, skuteczną i przede wszystkim trwałą, dobrą dla kierowców samochodów sportowych poszukujących najwyższych osiągów, w tym amatorów wyścigów ulicznych czy imprez typu track-days.

Opony Advan Neova AD08R 255/40R18 zamontowano w samochodzie wyścigowym Mitjet o gabarytach zbliżonych do auta osobowego. Próba składała się z siedmiu wyścigów złożonych z trzech etapów – testów, kwalifikacji i wyścigu – i obejmowała łącznie 50 godzin jazdy na 2 kompletach opon. Przez cały ten czas AD08R zapewniła wysokie osiągi .

Advan Neova AD08R zaskoczyła ekspertów krótkim okresem rozgrzewania się i dużą odpornością na przegrzanie – po godzinnej jeździe jej właściwości nie odbiegały od początkowych. Model zapewnił stałą przyczepność przez cały wyścig pomimo temperatury otoczenia powyżej 30°C i wyróżnił się niskim poziomem zużycia pod koniec wyścigu.

Advan Neova AD08R to najnowszy model w sportowej gamie opon Yokohama, następca Advan Neova AD08. W jego produkcji wykorzystano nową mieszankę MS Compound 2R, zawierającą drobną krzemionkę i większą ilość węgla, poprawiając przyczepność w każdych warunkach. Opona charakteryzuje się wysoką sztywnością bieżnika, który wyposażony został w stalowe wzmocnienia boczne − ograniczające ugięcia opony podczas szybkiego wchodzenia w zakręt, zapewniając tym samym doskonałą kontrolę nad pojazdem. Jazdę na mokrej nawierzchni ułatwiają zaokrąglone rowki odprowadzające wodę. Opona posiada homologację drogową.

Opona Advan Neova AD08R dostępna jest w ofercie ITR S.A. – oficjalnego dystrybutora opon Yokohama, w rozmiarach od 185/55R15 do 305/30R19.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!