Niezależny test OE klocków hamulcowych – równowaga między precyzją a wpływem na środowisko

12 czerwca 2024, 23:59

Niezależne testowanie odgrywa kluczową rolę w świecie motoryzacji. To podstawa wiarygodnych badań i rozwoju branży. Eliminuje efekt stronniczości, jaki może wystąpić w przypadku wewnętrznych testów przeprowadzanych przez producentów. Interes niezależnych podmiotów testujących nie jest związany z wynikiem testów, co gwarantuje obiektywność rezultatów oraz kierowanie się przede wszystkim dobrem konsumentów i środowiska.

Najnowsze klocki hamulcowe Delphi przeszły ostatnio rygorystyczne testy, przeprowadzone przez niezależną firmę w słonecznym i przewidywalnym klimacie hiszpańskiego miasta Mojacar. Warunki były idealne: ponad 3180 godzin słonecznej pogody w roku i znikoma ilość opadów, które mogłyby wpłynąć na wyniki. Właśnie w tym miejscu, klocki hamulcowe Delphi porównano z produktami innych marek premium. Cel był jasny: sprawdzić, które klocki nie tylko mają najlepsze osiągi, ale także są najbardziej przyjazne dla środowiska.

Wyniki są już dostępne – i bardzo wymowne. Klocki hamulcowe Delphi nie tylko spełniają wysokie standardy przyjęte w testach, ale często przekraczają oczekiwania, wyróżniając się na tle konkurencji. Jest to świadectwo jakości i niezawodności układów hamulcowych Delphi, które potwierdza reputację firmy, jako rynkowych liderów w dziedzinie technologii hamulcowych.

Obiektywne testy – optymalne hamowanie

Niezależna firma przeprowadzająca testy wybrała cztery mercedesy klasy A z zamontowanymi tarczami i klockami hamulcowymi klasy premium.

Nie był to pokaz losowo wybranego wyposażenia, lecz starcie tytanów, w którym sześć marek najwyższej klasy, w tym oferowane przez Delphi klocki NAO i klocki o niskiej zawartości metalu oraz produkty OE, osiągnęły podobne wyniki.

Ciche hamulce – maksymalny komfort

W teście dotyczącym hałasu klocki Delphi zdobyły najwyższe oceny za ciche działanie i uzyskały indeks głośności 9,8, przy czym 10 oznacza całkowitą ciszę. Przewyższyły tym samym osiągi konkurentów zarówno z rynku części zamiennych, jak i OE.

Niski poziom głośności to mniejsze zanieczyszczenie hałasem, co przekłada się na lepsze wyciszenie wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Dla kierowcy oznacza to spokojniejsze otoczenie podczas jazdy oraz mniejsze obciążenie akustyczne, które często wiąże się z dłuższymi podróżami.

Zanieczyszczenie hałasem szkodzi nie tylko ludziom. Nie pozostaje też bez wpływu na przyrodę: dowiedziono, że może prowadzić do stresu fizjologicznego u gąsienic oraz zaburzeń zachowania i dobrostanu ssaków morskich. Zakłóca zdolność zwierząt do nawigacji, znajdowania pożywienia czy partnera, a także unikania drapieżników, co wpływa negatywnie na ich szanse przeżycia.

Niezmienne zachowanie – gwarancja bezpieczeństwa

Pedał hamulca to dla kierowcy bezpośrednie połączenie z mechanizmami, które pozwalają zatrzymać pojazd. Gdy kierowca wciska pedał, spodziewa się konkretnej reakcji: pojazd powinien zwalniać z przewidywalną prędkością.

Niezmienność tej reakcji jest kluczowa. Oznacza to, że bez względu na sytuację – niezależnie, czy zatrzymujemy się na czerwonym świetle w słoneczny dzień czy też musimy gwałtownie hamować, by uniknąć zderzenia z przeszkodą – wyczucie pedału pod stopą powinno pozostać identyczne, przewidywalne i niezawodne.

Klocki hamulcowe Delphi zostały przetestowane przez niezależnych, profesjonalnych kierowców, którzy potrafią wykryć nawet najdrobniejsze różnice w wyczuciu pedału hamulca. W porównaniu z konkurencją klocki Delphi uzyskały najbardziej spójne wyniki. Zero odchyleń to znamienny rezultat – oznacza, że przy każdym użyciu pedału hamulca kierowca czuł go tak samo. Nie było żadnych niespodzianek, żadnych zmian w oporze i żadnych opóźnień reakcji. Ta niezmienność to podstawa bezpieczeństwa kierowcy, ponieważ pozwala mu wykształcić pamięć mięśniową i intuicyjne zrozumienie zachowania pojazdu podczas hamowania.

Przyszłościowe wyniki

Testy w Mojacar pozwalają zobaczyć przyszłość bezpieczeństwa pojazdów i odpowiedzialności za środowisko. Uzyskane dzięki starannemu planowaniu i realizacji wyniki pokazują, że produkty hamulcowe Delphi stanowią wzór do naśladowania pod względem jakości i zrównoważonego rozwoju.

Dowiedz się więcej tutaj.

Artykuł sponsorowany Delphi

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Egon Olsen, 18 czerwca 2024, 10:15 0 0

Z treści można wnioskować, że w nieprzewidywalnych warunkach klocki Delphi nie będą działały? NAO czyli Non-Asbestos Organic to nic innego jak norma o ograniczaniu zawartości poszczególnych materiałów w mieszance klocków i obowiązuje wszystkich dostawców klocków czyli klocek każdej marki jest NAO:-)

Odpowiedz