Jurid WHITE – ceramiczne klocki hamulcowe dla najbardziej wymagających kierowców

2 kwietnia 2014, 23:44

Jurid, jako jedyny dostawca oryginalnego wyposażenia, oferuje innowacyjną technologię i jakość dzięki swoim nowatorskim klockom hamulcowym Jurid WHITE. Główne zalety wykorzystania klocków to czyste felgi, cicha praca, oszczędność zużycia i długa żywotność.

Nowe innowacyjne ceramiczne klocki hamulcowe Jurid WHITE firmy Honeywell

Produkty Jurid WHITE charakteryzują najlepsze z możliwych właściwości, które stanowią o jakości klocków oferowanych przez dostawcę oryginalnego wyposażenia. Jurid: zawsze bezpieczny i cichy sposób hamowania oraz wiele przejechanych kilometrów bez występowania zjawiska zaniku hamowania.

Z drugiej zaś strony nowe klocki Jurid WHITE wyróżniają się dodatkowym, dotychczas nieosiągalnym, komfortem hamowania, odznaczającego się praktycznie bezpyłową i wyjątkowo cichą pracą. Jednocześnie nie może być mowy o żadnych kompromisach w stosunku do jakości. Wspomnieć należy też o tym, że Jurid WHITE nie tylko posiada homologację ECE R90, lecz również znacząco przewyższa jej wymogi.

Przy projektowaniu nowych, nie zawierających włókien metalowych, a co za tym idzie praktycznie bezpyłowych klocków, pomocne okazały się zdobyte na rynku amerykańskim doświadczenia związane z dopuszczonymi tam już wcześniej klockami hamulcowymi marki Jurid. Jurid WHITE to klocki hamulcowe do samochodów osobowych, które zadowolą nawet najbardziej wymagających kierowców ceniących sobie komfort, jaki daje działający lekko i bezgłośnie hamulec oraz przywiązujących wagę do tego, aby po przybyciu do celu felgi nadal były czyste.

Wyniki testów przeprowadzonych przez niezależne podmioty potwierdzają subiektywne odczucia kierowców

W celu przeprowadzenia rzetelnej oceny, przeprowadzono logiczne i łatwe do ocenienia próby: test laboratoryjny na stanowisku do kontroli układu hamulcowego w niezmiennie czystych warunkach oraz test praktyczny w ruchu drogowym uwzględniający wszystkie przypadkowe czynniki występujące na drodze. Do testu dla Jurid WHITE posłużyły standardowe klocki hamulcowe Jurid. Wykorzystane w teście felgi aluminiowe były całkowicie nowe. 

Test praktyczny trwał ponad miesiąc i przeprowadzony został na odcinku o długości 1560 km. Jazdy próbne przeprowadzano zazwyczaj w suchych warunkach drogowych. Wykonywane w warunkach laboratoryjnych badanie na stanowisku do kontroli hamulców trwało 2 dni. Ten powszechnie stosowany w branży motoryzacyjnej test obejmuje profile jazdy z cyklami hamowań w warunkach dróg miejskich, krajowych i autostrad w zestawieniu zbliżonym do rzeczywistej praktyki związanej z hamowaniem. Dzięki skrupulatnie przeprowadzonej serii prób i bezstronnemu pomiarowi stopnia zabrudzenia felgi za pomocą chromametru wynik jest obiektywny i przekonujący.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej mieszanki ciernej, felgi po hamowaniu z Jurid WHITE pozostają czyste nawet po intensywnych próbach i nadal wyglądają jak nowe.

Redukcja zużycia tarcz hamulcowych do 20%

Cel, jakim było wykonanie jak najmniej pylących klocków, wymusił stworzenie materiału o całkowicie nowym składzie. Nowy, innowacyjny materiał cierny Jurid WHITE nie zawiera żadnych abrazyjnych cząstek metalu. Przydatne okazało się natomiast zastosowanie mieszanki związków ceramicznych. Szczegółowe testy laboratoryjne i praktyczne wykazały poza minimalizacją występowania pyłu hamulcowego znaczną redukcję zużycia całego badanego elementu ciernego składającego się z klocka oraz tarczy hamulcowej.

Najwyższa jakość w wyjątkowym opakowaniu

Nowe, niepylące klocki hamulcowe dostępne są w reprezentacyjnym, niezwykle estetycznym opakowaniu. Dzięki wyjątkowemu wyglądowi nie tylko od razu wpada ono w oko, lecz także przekonuje elementami sprawdzającymi się w codziennym użyciu.

Pudełka są zamykane, można je szeroko otworzyć, aby mieć łatwiejszy dostęp do produktów. Równie praktyczne jest przejrzyste oznakowanie.

Obecny program to 190 referencji pokrywających 44% parku samochodowego większości marek aut osobowych segmentu od małych przez średnie po luksusowe. Jurid WHITE jest dostępny w sieci Inter Cars od kwietnia 2014 r.

Jurid WHITE: najcichsze klocki w swojej klasie

Nowe klocki Jurid WHITE minimalizują hałas powstający podczas hamowania tak skutecznie, że w teście według SAE J 2521 zostały uznane za najcichsze klocki na rynku. Uzyskanie takiego rezultatu było możliwe, dzięki zastosowaniu w klockach wielu cięć i wpustów oraz osłonięciu tylnej płyty bardzo wydajną płytą izolacyjną, która w dużym stopniu pochłania hałas powstający podczas hamowania. Dzięki temu Jurid WHITE zapewnia najwyższy komfort dla naprawdę wymagających kierowców.

Opublikowane przez: Redakcja
Artykuł sponsorowany Jurid WHITE

Dowiedz się więcej

Ceramiczne klocki hamulcowe Jurid White w Inter Cars SA
Ceramiczne klocki hamulcowe Jurid White w Inter Cars SA

190 referencji klocków hamulcowych Jurid White jest już dostępnych w ofercie Inter Cars SA. Referencje pokrywają 44% parku samochodowego większości marek aut osobowych segmentu od małych przez średnie po luksusowe. Zaletą produktów Jurid White jest minimalne pylenie, pozwalające na zachowanie czystych felg. Inne atuty tych klocków to cicha praca, oszczędność zużycia i długa żywotność. Jurid […]

Ceramiczne klocki hamulcowe JURID WHITE – praktyczne zalety
Ceramiczne klocki hamulcowe JURID WHITE – praktyczne zalety

Klocki hamulcowe JURID WHITE wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów pod kilkoma względami. Na czym polegają te różnice? Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania. Czyste felgi. Z czego to wynika? Obecnie 95% sprzedawanych w Europie klocków hamulcowych zawiera w składzie swojej mieszanki  co najmniej 20% metali żelaznych tj.stal, żelazo, które powodują  duże pylenie i uporczywe […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 3 kwietnia 2014, 21:44 0 0

"Dzięki niskiemu tarciu, felgi po hamowaniu z Jurid WHITE pozostają czyste nawet po intensywnych próbach i nadal wyglądają jak nowe." Niskie tarcie=brak hamowania. Kto to pisał?

Odpowiedz

Anonim, 4 kwietnia 2014, 20:16 0 0

Pisał expert ale tłumaczenie błędne poniżej oryginalny teks z angielskiej broszury ze strony Jurida " Even after the extensive test,
the rims with Jurid WHITE
brake pads remained as clean as
when they were new,
thanks to the low level of wear." więc nie nieskie tarcie a niskie zużycie elementów .

Odpowiedz

Anonim, 4 kwietnia 2014, 20:18 0 0

http://www.jurid-white.com/files/media/s21/pdf/J005-0812-EN_DOWNLOAD.pdf

Odpowiedz

Anonim, 13 maja 2014, 12:27 0 -1

A dlaczego w opisach brak danych o trwałości tych super klocków.Ile tkm one wytrzymują w warunkach miejskich.To między innymi świadczy o jakości okładzin użytych do produkcji klocków..
Ja np na klockach ASCHIKA Toyotą w warunkach warszawskich przejeżdżam 40 tkm.

Odpowiedz

Roman, 23 października 2018, 19:44 2 0

Założyłem do Octavii juridy. Przejechałem na nich 60tkm. Wczoraj zdjalem w celu sprawdzenia. Tarcze dobre ok 21mm a klocki powyżej 50%. Zawsze czysta felga ?.Nie kupię już innych

Odpowiedz