Castrol wprowadza w Europie nowe opakowania zawierające do 20% mniej plastiku

27 października 2023, 10:34

W sierpniu 2023 roku Castrol zaprezentował w Europie nowe wzory opakowań swoich środków smarnych o pojemnościach pół litra oraz jednego, czterech i pięciu litrów. Są one dostępne dla wszystkich serwisów samochodowych i sprzedawców detalicznych. Firma twierdzi, że wykorzystano w nich mniej plastiku. Ich dodatkową zaletą, w porównaniu do poprzednich, ma być to, że zajmują mniej miejsca na półce i w transporcie.

Wprowadzenie nowo zaprojektowanych butelek to część realizowanej przez Castrol strategii zrównoważonego rozwoju PATH360, której celem jest ograniczenie ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla oraz poprawa jakości życia. Wyprodukowanie nowego pięciolitrowego opakowania produktu Castrol wymaga zużycia o 20% mniej plastiku w porównaniu do poprzedniego.

Ostre narożniki pięciolitrowych baniek zastąpiono krawędziami mającymi poprawiać wytrzymałość, a ogólny kształt opakowania ma umożliwiać zmieszczenie większej ilości sztuk na paletach i półkach. Nacisk na optymalizację przestrzeni, widoczny m.in. w przesunięciu uchwytu do narożnika, ma pozwalać na umieszczenie o 28% więcej kartonów z czterolitrowymi opakowaniami na jednej palecie. Podobnie ma być w przypadku kartonów z butelkami pięciolitrowymi – zamiast 28 na jednej palecie ma zmieścić się ich teraz 36.

Aby chronić integralność produktów i zapewnić klientom dodatkowe potwierdzenie, że butelki zawierają oryginalne środki smarne i płyny Castrol, zastosowano szereg rozwiązań, w tym ułatwiającą stwierdzenie manipulacji nakrętkę z wytłoczonym logo Castrol oraz specjalny zgrzew.

– W miarę jak sektor mobilności i szerzej rozumiana branża zmierzają ku przyjaźniejszej dla środowiska przyszłości, klienci oczekują większego wyboru i coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań. Nowe opakowania są spójne z tą ideą oraz z nową tożsamością marki. Wszystko to pokazuje zaangażowanie Castrol w inwestowanie w przyszłość i tworzenie nowych możliwości rozwoju i sukcesu, przy jednoczesnym zaspokajaniu zmieniających się potrzeb naszych klientów – wyjaśnia Leszek Radzikowski, Sales Director Automotive Central Eastern Europe.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

irena, 27 października 2023, 10:45 0 0

branża przyjazna, zrównoważone rozwiązania, nowe możliwości sukcesu, tożsamość marki, spójne z ideą :D

Odpowiedz

Anonim, 27 października 2023, 15:58 3 0

I jak teraz przekonać klienta, który nie śledzi informacji branżowych, że ten olej w butelce jak po pilaku, to oryginalny Castrol? No i oczywiście prostsza forma = podwyżka ceny.
Będzie ciekawie.

Odpowiedz

Bartek Makarski, ekspert Castrol, 2 listopada 2023, 13:09 4 -1

Nowe butelki przeszły bardzo zaawansowane badania zanim dotarły na póki sklepowe. Przeanalizowaliśmy potrzeby klientów, dostawców i przewoźników oraz zbadaliśmy wpływ na środowisko – zarówno podczas produkcji opakowań, jak i w czasie ich dalszego życia.

Badania wskazały nie tylko, że klienci szybciej znajdują na nich potrzebne im informacje, ale również , że zmiana odpowiada na współczesne potrzeby ochrony środowiska i zrównoważonej gospodarki.
Zdajemy sobie sprawę, że opakowania olejów Castrol zawsze stanowiły jeden z wyróżników naszej marki. Dziś zielono-białe, metalowe puszki to często cenne przedmioty kolekcjonerskie i elementy starannie opracowanych retrodekoracji warsztatów lub sklepów. Ma Pan rację, że współczesne opakowania z tworzyw sztucznych pozwalają odróżnić oleje Castrol już na pierwszy rzut oka. Świat jednak nieustannie się zmienia i stawia przed nami nowe wyzwania. Ochrona środowiska, redukcja śladu węglowego i innych emisji, odpowiedzialna gospodarka materiałami i odpadami to dziś kwestie niezwykle ważne w każdej dziedzinie naszego życia. Do produkcji nowych opakowań potrzeba o 20% mniej tworzyw sztucznych. To oznacza redukcję emisji CO2, a także mniej odpadów do późniejszej utylizacji.

Wszystkie nasze oleje do samochodów osobowych (EDGE, MAGNATEC i GTX) będą dostarczane w nowych inteligentnych opakowaniach, prosimy, aby pamiętać, że przez jakiś czas nowe i obecne opakowania będą pojawiać się razem na półkach sklepowych. Wierzymy jednak, że jest to zmiana, która w długiej perspektywie przysłuży się nam wszystkim.

Odpowiedz

Kszak, 28 października 2023, 10:23 3 0

Czy Castrol podzieli się oszczędnościami z klientami?

Odpowiedz

Bartek Makarski, ekspert Castrol, 2 listopada 2023, 13:10 3 0

Wszyscy jesteśmy beneficjentami tej zmiany. Nowe opakowania to przede wszystkim realna ochrona środowiska naturalnego, znaczna redukcja śladu węglowego i innych emisji oraz odpowiedzialna gospodarka odpadami. Aby to zobrazować, proszę wyobrazić sobie, że wprowadzenie w Europie nowych, kompaktowych butelek pozwoli uzyskać oszczędność 1000 ton plastiku tylko w porównaniu z 2022 r. To waga ok. 500 samochodów osobowych lub 67 mln butelek PET po napojach.

Odpowiedz

Alica, 31 października 2023, 18:50 1 0

Hello MotoFocus.pl Portal dla profesjonalistów branży motoryzacyjnej

We noticed that your website is only listed in 8/2500+ directories.

This will severely affect the clients you get for Poland

Visit us on DirectoryBump.com to get listed in all the directories.

Odpowiedz