ZF łączy siły z Foxconn w obszarze systemów podwozi samochodów osobowych

25 lipca 2023, 9:36

Foxconn – Hon Hai Technology Group nabyło 50 procent udziałów w ZF Chassis Modules GmbH. Współpraca obu firm w obszarze podwozi samochodowych ma za zadanie obustronnie rozwinąć działalność, a także poszerzyć grono klientów.

Interkontynentalna współpraca ZF i Foxconn

ZF Friedrichshafen AG (ZF Group), jeden z największych na świecie dostawców motoryzacyjnych, oraz Hon Hai Technology Group (“Foxconn”) (TWSE:2317), największy na świecie producent elektroniki, ogłosiły dziś partnerstwo 50-50 w zakresie systemów podwozi samochodów osobowych. Jest to ważny krok mający na celu przyspieszenie i rozszerzenie możliwości w branży motoryzacyjnej i łańcucha dostaw dla czołowych klientów.

Foxconn nabędzie 50 procent udziałów w ZF Chassis Modules GmbH, jednostce należącej do ZF Group, która zajmuje się montażem systemów osi samochodów osobowych i której wartość rynkowa wynosi około 1 miliarda euro. Umożliwi to strategiczne partnerstwo, które jeszcze bardziej zwiększy możliwości ZF Chassis i otworzy nowe perspektywy dla Foxconn w sektorze motoryzacyjnym. Partnerstwo pozwoli na wzajemne wykorzystanie potencjału obu firm i rozszerzenie oferty produktów w zakresie silników spalinowych, a zwłaszcza pojazdów elektrycznych (ICE/EV).

“Dzięki Foxconn zyskaliśmy silnego partnera strategicznego, z którym możemy stworzyć nowe perspektywy i możliwości dla ZF Chassis Modules GmbH” – mówi CEO ZF, dr Holger Klein. “ZF jako globalny dostawca dla branży motoryzacyjnej i Foxconn jako wiodący producent elektroniki doskonale się uzupełniają, aby wspólnie pozyskiwać nowe grupy klientów i rozszerzać swoją działalność, zwłaszcza na rozwijających się rynkach. Dzięki temu krokowi realizujemy naszą strategię rozwoju określonych obszarów biznesowych ZF przy wsparciu partnerów spoza dotychczasowych rynków”.

“Jestem niezwykle podekscytowany tym partnerstwem. Globalna sieć Foxconn i know-how w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, a także wiedza, staranność i zaangażowanie ZF Chassis zaowocują udaną realizacją tworzenia wartości dodanej dla naszych akcjonariuszy” – powiedział Young Liu, prezes i dyrektor generalny Foxconn. “Chcemy również zbadać więcej możliwości partnerstwa z Grupą ZF w szerszej perspektywie transportu i mobilności”.

Wartość rynkowa jednostki biznesowej ZF wynosi około 1 miliarda euro lub więcej. ZF i Foxconn spodziewają się, że umowa JV wejdzie w życie w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy od jej podpisania i po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

ZF Chassis Modules GmbH, obsługująca globalnych producentów samochodów premium i seryjnych, jest reprezentowana w 25 lokalizacjach na całym świecie. Zatrudnia około 3300 pracowników, z czego 100 w Niemczech. Oczekuje się, że sprzedaż tej jednostki przekroczy 4 miliardy euro w 2023 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!