Opony zimowe z grupy Continental najlepsze w testach

23 października 2013, 12:18

Opony zimowe marek z grupy Continental uzyskały wysokie wyniki w tegorocznych testach przeprowadzonych przez najważniejsze organizacje i pisma motoryzacyjne. Liderem testów jest ContiWinterContact TS 850, która triumfowała w czterech najważniejszych rankingach opon.

Sukcesy opon z grupy Continental

Eksperci z najważniejszych organizacji i pism motoryzacyjnych przetestowali opony zimowe wiodących producentów. W testach prowadzonych przez ADAC, Autozeitung, Auto Motor und Sport oraz ACE Lenkrad najwyższe noty przyznano oponie ContiWinterContact TS 850. Ponadto, wysokimi ocenami nagrodzono produkty Uniroyal MS plus 77 i Semperit Speed-Grip 2.

ContiWinterContact TS 850 to opona klasy premium przeznaczona do samochodów kompaktowych i średnich. Jest dostępna w 50 różnych rozmiarach, o średnicach od 14” do 17”. Eksperci ADAC zwrócili uwagę na doskonałe prowadzenie, jakie zapewnia na mokrych, ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach oraz na zrównoważenie jej właściwości. Specjaliści z redakcji Autozeitung z kolei, przyznali jej najwyższe oceny za osiągi na suchych i mokrych drogach, jednocześnie podkreślając, że równie dobrze radzi sobie na śniegu. Redakcja Auto Motor und Sport natomiast przyznała oponie 99/100 punktów za osiągi na mokrych nawierzchniach i 95/100 za osiągi na śniegu. Specjaliści z ACE Lenkrad zwrócili uwagę na krótką drogę hamowania i  trakcję, jaką opona zapewnia na drogach pokrytych śniegiem lub cienką warstwą wody, a także na jej niewielkie opory toczenia. Ten ostatni parametr ma decydujący wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa.

W testach ADAC, przeprowadzonych we współpracy z automobilklubami ÖAMTC i TCS z Austrii i Szwajcarii, wyróżniono również produkt firmy Uniroyal. Opona MS plus 77 zajęła w zestawieniu czwartą pozycję, zyskując podobnie jak TS 850 ocenę „dobrą”. Tym samym ogumienie producenta wyspecjalizowanego w oponach deszczowych znalazło się w ścisłej czołówce najlepszych opon zimowych. ADAC potwierdziło również pozycję opony Semperit Speed-Grip 2. Opona austriackiej marki z grupy Continental uzyskała w tegorocznych testach ocenę „zadowalającą”, co czyni ją godną polecenia w ocenie ADAC i partnerskich automobilklubów.

Dowiedz się więcej

Zimowe opony Continental najlepsze w teście ADAC
Zimowe opony Continental najlepsze w teście ADAC

Opony ContiWinterContact TS 850 zajęły pierwsze miejsce w teście ADAC, ÖAMTC i TCS. Zwycięstwo zdobyły dzięki wynikom na mokrej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. W teście wzięły udział 32 modele opon do samochodów klasy średniej i wyższej. Automobilkluby ADAC (Niemcy), ÖAMTC (Austria) i TCS (Szwajcaria) ogłosiły wyniki wspólnie przeprowadzonych testów opon w dwóch rozmiarach: 185/60 R […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!