Pięciolecie konceptu ZF [pro]Tech – będą nowe szkolenia i osobny program sektora ciężkiego

7 lutego 2023, 15:03

Ponad 200 partnerów firmy ZF Aftermarket uczestniczyło w uroczystej konferencji, podsumowującej pierwszych pięć lat działalności konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech w Polsce. Kierownictwo firmy ogłosiło zmiany, które usprawnią działanie konceptu i wprowadzą nowe korzyści dla jego uczestników. W bieżącym roku ZF Aftermarket uruchomi także nowy program, dedykowany warsztatom obsługującym pojazdy użytkowe.

Czym jest koncept ZF [pro]Tech?

Firma ZF Aftermarket uruchomiła koncept ZF [pro]Tech na polskim rynku w 2018 r. Jest to  specjalny program wsparcia dla warsztatów samochodowych, zajmujących się naprawami układów przeniesienia napędu, zawieszenia i układów hamulcowych oraz serwisowaniem skrzyń biegów. Oferuje wsparcie techniczne ze strony ekspertów firmy oraz dostęp do technologii stosowanych w produktach marek ZF Aftermarket: LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF, za sprawą szerokiej oferty szkoleń.

ZF [pro]Tech jest konceptem globalnym, obecnym także na innych rynkach, gdzie ZF Aftermarket prowadzi swoją działalność.

Co nowego na pięciolecie ZF [pro]Tech?

Koncept ZF [pro]Tech został uruchomiony na polskim rynku głównie po to, by wspierać lokalne warsztaty w rozwoju, który zostanie niejako wymuszony przez odbywającą się transformację motoryzacji. Przegłosowana przez Parlament Europejski norma Euro7 dotknie nie tylko układu napędowego, ale i układu hamulcowego czy opon. Producenci części muszą zatem wprowadzać nowe rozwiązania techniczne, które wpłyną również na sposób funkcjonowania warsztatów naprawczych.

Konferencja ZF [pro]Tech
Konferencja ZF [pro]Tech
ZF chce przygotować niezależne warsztaty na wyzwania stawiane przez rynek w sposób precyzyjny, dlatego też podjęto decyzję o wyodrębnieniu z programu [pro]Tech nowego konceptu, poświęconego wyłącznie warsztatom, obsługującym pojazdy użytkowe. Jego nazwa to ZF [pro]Service. Koncept będzie łączył w sobie cechy programu [pro]Tech oraz programu WABCO Service Partner. Przypomnijmy, że firma WABCO została przejęta przez koncern ZF w 2019 r.

Dzięki podziałowi, wszystkie warsztaty będą mogły otrzymywać wsparcie techniczne oraz benefity adekwatne do prowadzonej działalności. W 2023 r. zmieni się, a konkretnie ulegnie rozszerzeniu, zakres wsparcia oferowanego przez koncept warsztatowy ZF. Rozszerzy się oferta szkoleniowa, a także kadra pracowników ZF, odpowiedzialnych za wsparcie warsztatów. Podczas konferencji zapowiedziano także znaczącą rozbudowę zawartości portalu technicznego ZF.

Konferencja ZF [pro]Tech w Zakopanem
Nowością jest również nowy program lojalnościowy Propoints, przygotowany przez ZF wraz z kilkoma innymi firmami, działającymi na polskim rynku części zamiennych. Uczestnicy [pro]Tech mogą w łatwy sposób kolekcjonować punkty w ramach programu – wystarczy, że podadzą przy rejestracji dane pięciu dystrybutorów, u których zaopatrują się w części marek Grupy ZF, a punkty będą naliczane automatycznie przy każdych zakupach. Elementami konceptu pozostają niezmiennie dostęp do materiałów marketingowych oraz specjalnych akcji promocyjnych.

Co ważne, koncept ZF [pro]Tech posiada konstrukcję modułową – to należące do niego warsztaty samemu mogą wybierać, w jakim obszarze chcą współpracować z firmą. Warsztaty zainteresowane przystąpieniem do konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech mogą zarejestrować się na stronie protech.zf.com/pl i wybrać preferowaną opcję członkostwa.

Rozszerzenie oferty szkoleniowej w ramach ZF [pro]Tech

Szkolenia są kluczowym elementem programu ZF [pro]Tech, który niestety nie mógł być w pełni realizowany w czasie pandemii COVID-19. Przedstawiciele ZF zapowiedzieli jednak, że sytuacja ta zmieni się w 2023 r. Powracają szkolenia w formule bezpośrednich spotkań, organizowane na terenie całego kraju. Poszerzy się także ich zakres tematyczny. Organizacja “tradycyjnych” szkoleń nie oznacza rezygnacji z przeprowadzania szkoleń w formule wideo. Przeciwnie, ta oferta także ulegnie poszerzeniu.

Wśród szkoleń, dostępnych w ramach konceptu ZF [pro]Tech znajdą się zarówno dobrze znane kursy, jak i nowości. Przykłady podajemy poniżej, a nowe elementy oznaczamy pogrubieniem:

  • szkolenie na temat automatycznych skrzyń biegów ZF 8HP – z zakresu budowy skrzyni, wymiany oleju, rozpoznawania usterek i innych czynności serwisowych;
  • szkolenie z obsługi pojazdów elektrycznych i hybrydowych, podczas którego można zdobyć uprawnienia SEP niezbędne do pracy przy tego typu samochodach – szkolenie teoretyczne i praktyczne;
  • szkolenie z systemów wspomagających kierowcę ADAS – z zakresu budowy, zasad działania systemów, a także ich kalibracji;
  • szkolenie z układów hamulcowych i kierowniczych, którego program zbudowano na podstawie sugestii klientów firmy – zawierające informacje na temat obsługi elektrycznego hamulca EPB, kalibracji układu kierowniczego itp.
  • szkolenie z układów przeniesienia napędu – obejmujące zakres wiedzy dotyczący konstrukcji i metod diagnostyki skrzyń biegów ZF 9HP, sprzęgieł i kół dwumasowych, przekładni hydrokinetycznej itp.

Szkolenia organizowane są w formule dwudniowej. Najczęściej pierwszy dzień przeznaczony jest na zdobycie wiedzy teoretycznej, a drugi praktycznej.

Konferencja ZF w Zakopanem

Ogłoszenie powyższych nowości miało miejsce w Zakopanem, gdzie 2 lutego przybyła szeroka, ponad 400 osobowa reprezentacja partnerów konceptu ZF [pro]Tech.

– Po trzech latach przerwy od naszej ostatniej konferencji, w imieniu  ZF Aftermarket z przyjemnością witam partnerów ZF [pro]Tech  w tak licznym gronie. Nasza branża w ostatnim czasie zmagała się  z wieloma nagłymi zwrotami akcji i nowymi wyzwaniami, dlatego cieszę się, że będziemy mieć dzisiaj okazję porozmawiać na ten temat na żywo. – mówił Peter Rothenhöfer, Dyrektor Regionalny ZF Aftermarket odpowiedzialny za Europę Północno-Wschodnią, rozpoczynając konferencję.

Po części konferencyjnej, goście mogli porozmawiać i zadać pytania pracownikom firmy ZF, odpowiedzialnym za poszczególne segmenty konceptu. Wieczorem odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody proTech Masters warsztatom, które w minionym roku osiągnęły najlepsze wyniki sprzedażowe.

Statuetki przyznano w czterech kategoriach – za najwyższe wyniki sprzedaży produktów marek ZF Aftermarket dla warsztatów obsługujących samochody osobowe oraz zajmujących się pojazdami ciężarowymi (przynależność do poszczególnych kategorii zależała od wielkości warsztatu). Dodatkowo wyróżniono jeden warsztat jako laureata nagrody specjalnej za zaangażowanie w promocję konceptu ZF [pro]Tech.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Zadumany, 7 lutego 2023, 20:41 5 -2

Dziwny zjazd dziwny koncept bal u ….

Odpowiedz

Peter, 9 lutego 2023, 9:26 4 0

Rothenhofera :D

Odpowiedz

darban, 9 lutego 2023, 12:46 0 0

:D
pozdro Peter

Odpowiedz

Aaaaaa, 9 lutego 2023, 17:00 1 -3

Mi się podobało

Odpowiedz