Fabryka grupy Mecaplast w Polsce

9 lutego 2005, 0:00

Mecaplast w swojej strategii stawia na produkcję komponentów samochodowych jak najbliżej producentów samochodów. Głównymi klientami Mecaplast są: PSA, Renault, Opel, grupa VW, Toyota.
Rok 2004 zamknął się sprzedażą na poziomie ponad 850 milionów euro. Koncern posiada 47 fabryk w 17 krajach, zatrudniając w nich ponad 7500 osób. Pod koniec 2004 została oficjalnie otwarta pierwsza fabryka grupy Mecaplast w Polsce w Legnicy.
Otwarcie nowej fabryki jest kolejnym etapem strategii grupy, która dąży do zdobycia silnej pozycji z segmencie dostawcy układów z tworzyw dla motoryzacji, w tym układów filtracyjnych nie tylko do pierwszego montażu ale również na rynek części zamiennych, gdzie od 1998 roku z powodzeniem rozwija markę Mecafilter. Dystrybutorem tej marki w Polsce jest firma David Vasco z Bielska-Białej. Oferta Mecafilter jest skatalogowana na stronie: www.davidvasco.com.pl
Fabryka w Legnicy to join venture 50 z japońskim koncernem Toyoda-Denso, będącym właścicielem Toyoty. Fabryka ta będzie produkować wszystkie filtry dla fabryki PSA-Toyota w Kolinie w Czechach. Główna produkcja to filtry powietrza nowej generacji do Peugeota 107, Citroena C1 oraz Toyota Aygo. Będą to filtry ze specjalnej nowej tkaniny filtracyjnej stosowanej już przez Toyotę w modelach Yaris oraz Avensis.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!