Allegro nawiązało współpracę z Carfax

4 maja 2022, 12:51

Allegro i Carfax, światowy lider na rynku historii pojazdów, zawarły długoterminowe partnerstwo, którego celem jest zwiększenie przejrzystości i poprawa bezpieczeństwa na polskim rynku samochodów używanych.

 

– Współpraca z Allegro pokazuje, jak ważnym dla polskiego rynku jest dostęp do obiektywnej historii pojazdów. Zamierzamy dzięki niej pomóc milionom Polaków kupować używane samochody w sposób przejrzysty, uczciwy i bezpieczny. Dla CARFAX to partnerstwo jest kamieniem milowym w Polsce – powiedział Frank Brüggink, założyciel i dyrektor zarządzający CARFAX w Europie.

Allegro i CARFAX planują współpracę w zakresie różnorodnych usług zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i profesjonalnych. Polska jest jednym z największych i najważniejszych rynków samochodów używanych w Europie, na którym występuje duże ryzyko związane z wysokim udziałem importu we flocie pojazdów. Partnerstwo dwóch największych graczy na rynku samochodów używanych w Polsce, liderów w swoich dziedzinach, ma na celu połączenie sił, tak aby jeszcze lepiej chronić każdego uczestnika rynku.

CARFAX posiada największą na świecie bazę danych historii pojazdów, zawierającą ponad 32 miliardy wpisów dotyczących ponad miliarda pojazdów, a od 2019 roku dostarcza polskim użytkownikom informacje o statusie importu, wypadkach, manipulacjach prędkościomierzem i uszkodzeniach, a także innych potencjalnych zagrożeniach związanych z pojazdami. Dzięki swojej polskiej i międzynarodowej bazie danych CARFAX jest dobrze przygotowany do wprowadzania przejrzystości na polskim rynku samochodów używanych.

– Polska, jako kraj importujący samochody – co roku do Polski sprowadzanych jest około 1 miliona używanych samochodów – jest szczególnie narażona na ryzyko związane ze sprzedażą samochodów używanych o wątpliwej jakości. chcemy przyczynić się do tego, aby polscy nabywcy samochodów używanych mogli w przyszłości wyruszyć na poszukiwanie swojego kolejnego samochodu z jak najlepszą wiedzą i poczuciem bezpieczeństwa – mówi Frank Brueggink.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!