Menu

Prawo i przepisy

Problemy w branży motoryzacyjnej kontra Zielony Ład

Łagodne październikowe temperatury przyniosły Europie pewną ulgę w radzeniu sobie z kryzysem energetycznym, ale prognozy na nadchodzącą zimę i przyszły rok pozostawiają niewiele miejsca na optymizm: ciągłe zakłócenia łańcucha dostaw, rosnące koszty energii i surowców, ogólna inflacja, a także słabnący popyt na pojazdy tworzy mieszankę wybuchową.

TMD Friction uczestniczy w pracach nad normą Euro 7

Wraz z pojawieniem się nowej normy Euro 7, po raz pierwszy kontrolowana będzie emisja cząstek innych niż spaliny. W związku z tym wszystkie nowo zarejestrowane samochody osobowe będą obowiązywały surowe wymagania dotyczące ścieralności hamulców i opon. TMD Friction, właściciel marki Textar, aktywnie uczestniczy w pracach nad przygotowaniem normy Euro 7 oraz metodologii pomiarów związanych z […]

Nowa sieć serwisowa pojazdów elektrycznych na polskim rynku – wywiad z NexDrive

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej od 2035 r. na starym kontynencie będzie obowiązywał zakaz produkcji samochodów z silnikiem spalinowym. To oczywiście nie oznacza, że znikną one z naszych dróg z dnia na dzień. Pewne jest to, że w parku maszyn z każdym dniem będziemy obserwowali coraz większy udział pojazdów z napędem alternatywnym – w głównej […]

Szkolenia Marelli w listopadzie – grafik

Firma Marelli przygotowała grafik szkoleń w nadchodzącym miesiącu – listopadzie. Wszystkie szczegóły zawiera poniższa tabela.

Nowe ekoobowiązki branży motoryzacyjnej

Raportowanie czynników ESG, w tym liczenie śladu węglowego, a także partycypowanie w kosztach zagospodarowania odpadów przewidziane w projekcie ROP – oto nowe obowiązki, które będzie musiała wziąć na swoje barki branża motoryzacyjna. Kto i na co musi się przygotować – o tym rozmawiać będą eksperci podczas XVII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Motoryzacyjna prognoza długoterminowa

Megatrendy to zjawiska wywołujące zmiany o skali globalnej. Motoryzacja jak mało która branża, podlegać będzie dynamicznym przeobrażeniom, które wpływać będą na wszystkich graczy na rynku – od potentatów po najmniejsze firmy. O megatrendach, czyli o tym czego się spodziewać i na co przygotować, rozmawiać będą eksperci na XVII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Elektromobilność jedyną drogą? Czas to przemyśleć.

Zaniepokojeni sytuacją na świecie producenci samochodów, producenci części motoryzacyjnych, producenci paliw oraz stowarzyszenia branżowe wzywają do negocjacji trójstronnych w celu pełnego wdrożenia wyników ogólnego podejścia Rady, by umożliwić korzystanie z pojazdów z silnikiem spalania wewnętrznego z wykorzystaniem paliw neutralnych pod względem emisji CO2.

Kongres w burzliwych czasach

XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego będzie wyjątkowy. Branża, która nie zdążyła jeszcze otrząsnąć się po pandemii, musi zmierzyć się z bezprecedensowym kryzysem energetycznym. O przyszłości motoryzacji, zarówno najbliższej jak i nieco dalszej dyskutować będą eksperci i praktycy. Na Kongresie nie tylko warto, ale wręcz trzeba być.  

Szkolenia Marelli w październiku

Znany jest już kalendarz szkoleń firmy Marelli w październiku. Wszystkie informacje zawiera poniższa tabela.

Zrównoważony rozwój w biznesie – ESG nowym obowiązkiem (webinar)

Kończą się czasy, gdy niektóre firmy poprzez strategie marketingowe tworzyły mylne wrażenie, że dana firma i jej produkty są przyjazne dla środowiska. I bardzo dobrze, że greenwashing jest piętnowany. Odpowiedzialne praktyki biznesowe nie są już jedynie działaniami wizerunkowymi. Firmy stosujące je na co dzień skutecznie pokazują, że da się pogodzić ekspansję z poszanowaniem ludzi i […]

Regulacje MV BER/GVO, sprawozdania środowiskowe w warsztacie, dostęp do danych, telematyka, zmiany w badaniach technicznych pojazdów – to tylko kilka przykładowych terminów, które powinny być znane każdej osobie związanej z branżą warsztatową. Kategoria “Prawo i przepisy” pozwoli Ci być na bieżąco ze zmianami w branży warsztatowej. 

Śledź zmiany przepisów dotyczących prowadzenia warsztatu samochodowego, zatrudniania pracowników, zmian w badaniach technicznych pojazdów lub ustaw dotyczących ich dopuszczenia do ruchu. Oszczędź swój czas i korzystaj z jednego, sprawdzonego źródła informacji, jakim jest portal MotoFocus.pl. 

Publikowane przez nas treści tworzone są przez doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych. W naszych materiałach często pojawiają się komentarze specjalistów w tematyce prawa motoryzacyjnego.