Menu

Prawo i przepisy

Marelli – szkolenia w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w najbliższym czasie – pod koniec lipca, w sierpniu, wrześniu oraz na początku października. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Warunki wykonalności nowej normy Euro 7

Euro 7 stanowi krok w kierunku wyższych ambicji co do zmniejszania emisji zanieczyszczeń przez pojazdy. Nie ma co do tego wątpliwości. Norma Euro 7 ma zachęcać do dalszych innowacji i poprawy jakości powietrza, z korzyścią dla środowiska i konsumentów.

Termin ważności samochodu? Po tym czasie zostanie on automatycznie wyrejestrowany.

Rząd planuje amnestię dla właścicieli pojazdów, którzy lata temu zapomnieli opłacić ubezpieczenie. Dzięki temu zabiegowi samochody, które od lat wrastają w podwórka ich właścicieli, będą mogły zostać zezłomowane lub powrócić na drogi bez płacenia kary za brak ciągłości OC. Wprowadzony zostanie także obowiązek przerejestrowania samochodu po jego zakupie. Czy oznacza to, że w bazie CEP […]

Stacje Kontroli Pojazdów pod ścianą

W życiu są pewne trzy rzeczy: śmierć, podatki i wysokość opłaty za badania techniczne pojazdów na polskich SKP. Ta ostatnia nie zmieniła się już od ponad 19 lat i powoli wchodzi do katalogu opłat, które w Polsce najwytrwalej bronią się przed podwyżkami. Gdy weźmiemy pod uwagę to, iż pobierana jest przez przedsiębiorców, którzy jak wszyscy […]

XVII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2023” – relacja

„SKP na krawędzi – jaka przyszłość czeka branżę?” – to hasło tegorocznej konferencji, organizowanej cyklicznie przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Hasło odnosi się oczywiście do najbardziej palącego problemu, jaki obecnie nurtuje środowisko skp. Nie zabrakło jednak także prezentacji i paneli dyskusyjnych dotyczących innych tematów.

Joanna Krężelok we władzach SDCM

Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce, weszła w skład Zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Nowe władze zostały wybrane w trakcie walnego zebrania na dwuletnią kadencję

Marelli – szkolenia w czerwcu, lipcu i sierpniu

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w najbliższych miesiącach – czerwcu, lipcu oraz sierpniu. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Aby ograniczyć spalanie paliw kopalnych fabryki będą musiały… Spalać paliwa kopalne!

Na skutek decyzji rządu o ograniczeniu podaży prądu rozpoczął się boom na przemysłowe agregaty prądotwórcze. Producenci z branży automotive i nie tylko, w obawie przed wysokimi karami za zużycie energii ponad zaproponowane normy, masowo inwestują w spalinowe generatory energii elektrycznej.

Podsumowanie Forum Technologii H2POLAND – czy wodorowa rewolucja nadchodzi?

Tegoroczne 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND – zgodnie z przewidywaniami – okazało się przestrzenią do współpracy dla biznesu, nauki, administracji rządowej, lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych. To, co oddało cele Forum i jednocześnie wskazało kierunki na przyszłość, to bezpieczeństwo energetyczne, środowisko oraz ewolucja.

Marelli – szkolenia w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu

Grafik szkoleń firmy Marelli Aftermarket Poland został przygotowany na najbliższe miesiące – maj, czerwiec, lipiec oraz sierpień. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Regulacje MV BER/GVO, sprawozdania środowiskowe w warsztacie, dostęp do danych, telematyka, zmiany w badaniach technicznych pojazdów – to tylko kilka przykładowych terminów, które powinny być znane każdej osobie związanej z branżą warsztatową. Kategoria “Prawo i przepisy” pozwoli Ci być na bieżąco ze zmianami w branży warsztatowej. 

Śledź zmiany przepisów dotyczących prowadzenia warsztatu samochodowego, zatrudniania pracowników, zmian w badaniach technicznych pojazdów lub ustaw dotyczących ich dopuszczenia do ruchu. Oszczędź swój czas i korzystaj z jednego, sprawdzonego źródła informacji, jakim jest portal MotoFocus.pl. 

Publikowane przez nas treści tworzone są przez doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych. W naszych materiałach często pojawiają się komentarze specjalistów w tematyce prawa motoryzacyjnego.