XVI Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2022 – zapowiedź

, 14 kwietnia 2022, 8:18

Konferencja szkoleniowa, organizowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów to kolejne wydarzenie, które wraca po kilkuletniej, pandemicznej przerwie. Tym razem konferencja odbędzie się w Zakopanem, pod hasłem: „Nowa dekada, nierozwiązane problemy”.

Już za nieco ponad miesiąc, w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem, odbędzie się XVI Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów. Stolica Tatr będzie gościła uczestników konferencji już po raz 10-ty. W górskim klimacie można będzie odetchnąć od codziennej gonitwy, jednak niekoniecznie odpocząć od aktualnych problemów branży SKP.

System badań technicznych od wielu lat boryka się z nierozwiązanymi problemami w sferze zarówno prawnej jak i technicznej. W związku z tym hasło przewodnie konferencji brzmi: „Nowa dekada – nierozwiązane problemy”. Cały czas trwają prace związane z wdrożeniem Dyrektywy 2014/45/UE. Projektowane przepisy przebudują system badań technicznych pojazdów w Polsce i wprowadzą zmiany, które będą funkcjonowały przez najbliższą dekadę, albo nawet dłużej. Podczas konferencji przedstawione zostaną najnowsze informacje w tej sprawie.

Sporo uwagi zostanie poświęcone także kwestii waloryzacji opłat za badania techniczne. W ostatnim czasie PISKP, a także inne organizacje i stowarzyszenia motoryzacyjne aktywnie porusza ten temat w rozmowach z Ministerstwem Infrastruktury oraz na specjalnie zwoływanych konferencjach prasowych. Stawki opłat za badania nie wzrosły od 18 lat. W tym czasie znacząco wzrosły za to koszty działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia stacji kontroli pojazdów.

Konferencja została objęta patronatem przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego, Ministra Alvina Gajadhura. Do udziału zostali zaproszeni także przedstawiciele resortu infrastruktury, cyfryzacji, TDT oraz Policji. Partnerzy konferencji, w części technicznej przedstawią referaty dotyczące nowych rozwiązań dla stacji kontroli pojazdów. Wydarzeniu będą towarzyszyły także stoiska dostawców wyposażenia SKP, prezentujących najnowsze
rozwiązania techniczne zastosowane w urządzeniach służących do przeprowadzania badań technicznych. W programie nie zabraknie również elementów rozrywki, a dodatkowym atutem będzie górski klimat oraz bardzo bogata oferta części relaksacyjnej hotelu.

Portal MotoFocus.pl został patronem medialnym wydarzenia.

Konferencja odbędzie się w dniach 25-27 maja 2022 r. w Zakopanem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!