Mianowano nowy zarząd PGM. Kto zasiadł na fotelu prezesa?

27 czerwca 2024, 11:30

Podczas Walnego Zebrania Członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej w Białymstoku wybrano nowych członków zarządu stowarzyszenia oraz zaprezentowano plany na przyszłość.

Nowy zarząd PGM

W środę 26 czerwca br. w Białymstoku odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej (PGM), podczas którego podsumowano działania za 2023 rok, wybrano nowy zarząd oraz przedstawiono plany na przyszłość.

Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) to działające od 8 lat ogólnopolskie Stowarzyszenie oraz Krajowy Klaster Kluczowy zrzeszający obecnie blisko 80 polskich fabryk motoryzacyjnych i firm inżynierskich. Zajmuje się budowaniem potencjału i konkurencyjności polskiego przemysłu motoryzacyjnego na arenie międzynarodowej. Podczas Walnego Zebrania Członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej podsumowano działania i osiągnięcia z minionego roku, wybrano również nowy Zarząd na kolejną kadencję. Prezesem PGM został Krzysztof Frelek, Prezes firmy FA Krosno S.A.

 – Jestem zaszczycony możliwością objęcia stanowiska Prezesa Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego rynku, dalej rozwijać polską branżę motoryzacyjną i umacniać pozycję PGM nie tylko w Polsce, ale także za granicą jako organizacji wspierającej i promującej działalność Członków Stowarzyszenia. Moje priorytety to działania na rzecz polskich firm, by nadal były postrzegane przez zagranicznych inwestorów jako atrakcyjny partner do współpracy ze względu na opłacalne koszty produkcji. Rozwój współpracy branży motoryzacyjnej ze zbrojeniową i zwiększenie zaangażowania kobiet w naszej organizacji to również cele, które chciałbym realizować – powiedział Krzysztof Frelek.

Dotychczasowy Prezes PGM, Adam Sikorski, zakończył swoją kadencję Prezesa Zarządu, ale będzie nadal aktywnie działał na rzecz Stowarzyszenia jako Członek Zarządu.

 – W dobrze zarządzanej organizacji co pewien czas niezbędne są zmiany, by mogła się rozwijać i jeszcze skuteczniej, z większą energią realizować swoje cele. Stery w PGM przejmuje Krzysztof Frelek, który wnosi do organizacji wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Ze swojej strony deklaruję, że z równym zaangażowaniem jak dotychczas będę działał w Zarządzie na rzecz firm zrzeszonych w PGM – powiedział Adam Sikorski, Właściciel PZL SĘDZISZÓW S.A., Prezes i Wspólnik UNIMOT S.A., Prezes Zarządu PGM I i II kadencji.

PGM systematycznie poszerza grono swoich Członków. Aktualnie do organizacji należy  blisko 80 polskich fabryk motoryzacyjnych z całej Polski. Rozwój Stowarzyszenia okazał się sposobnością, by powiększyć skład Zarządu z 5 do 8 osób. W jego skład, oprócz Adama Sikorskiego i Krzysztofa Frelka, weszli też:

  • Aneta Gorszwa – Prezes i Wspólnik firmy MAGNETIX LAMINATION Sp. z o.o.,
  • Barbara Sztyler – Dyrektor Generalna firmy SIEROSŁAWSKI GROUP, Członek Zarządu PGM II kadencji,
  • Henryk Michalik – Dyrektor Operacyjny firmy MICHAEL Teresa Michalik,
  • Leszek Chyła – Prezes i Wspólnik firmy EFT GROUP Sp. z o.o.,
  • Karol Zielonka – Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Wiceprezes Zarządu PGM I i II kadencji,
  • Piotr Borucki – Prezes i Wspólnik firmy TIP-TOPOL Sp. z o.o., Członek Zarządu PGM II kadencji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!