Equip Auto 2007

30 kwietnia 2007, 0:00

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Equip Auto 2007 odbędą się w tym roku w dniach od 15 do 20 października 2007. Tradycyjnie odbywają się one w Centrum Wystawienniczym Paris-Nord.

Organizatorzy paryskich targów wyznaczyli sobie w tym roku cel jakim jest zgromadzenie na tej imprezie wystawienniczej 2140 wystawców, czyli o 5% więcej niż w 2005 roku. Liczba zarejestrowanych do tej pory firm zapowiada spełnienie tych planów.

Zmiany w sektorach
W Hali 1, gdzie będą się mieścić działy napraw i konserwacji (zajmujące także połowę Hali 2), pojawi się strefa „Trendów i Wiedzy” o powierzchni 1 200 m2, w której będzie prezentowany świat sportu samochodowego, a także innowacje roku.

W wydzielonej części będą się odbywały pokazy rajdowców, a w nowo utworzonym „obszarze innowacji” będą prezentowane w sposób dynamiczny i interaktywny 24 produkty i usługi wstępnie wybrane w ramach Międzynarodowego Konkursu na Innowację w Dziedzinie Motoryzacji (Grands Prix Internationaux de l’Innovation Automobile).
W Hali 3, przeznaczonej na działy nadwozi i farb oraz pomocy drogowej, będą miały miejsce takie wydarzenia jak: „Warsztaty dla Przyszłych Profesjonalistów” (Ateliers Futurs Pros), „Giełdy Kontaktów” (Bourses d”Echanges Relationnels) i inne.

Hala 5 tradycyjnie gościć będzie wystawców ogumienia.

Usługi „Business”
W Hali 4 znajdzie się sektor informatyczny i nowa strefa Usługi dla Profesjonalistów (S.A.P.), obejmująca całość usług (samochody używane, wynajem, finansowanie, ubezpieczenia i gwarancje, e-handel samochodami nowymi, używanymi i częściami zamiennymi, wyposażenie sklepów i warsztatów).
U zbiegu Hal 4 i 5, podobnie jak w 2005 r., znajdzie się sektor przeznaczony na paliwa, smary, dodatki uszlachetniające i środki konserwacji.
Połowa Hali 4 oraz Hale 5 i 6 przeznaczone będą, jak dawniej, na osprzęt samochodowy. Targi będą także gościć niezależnych producentów części zamiennych i producentów samochodów.

W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, priorytetem targów są pojazdy przemysłowe. Dla przypomnienia, edycja 2005 zgromadziła 449 firm prezentujących wyposażenie dla pojazdów przemysłowych.

Equip Auto OEM Meetings
Podczas tegorocznej edycji paryskich targów Equip Auto po raz pierwszy pojawi się „Equip Auto OEM Meetings”, przewidziane na dwa dni: 16 i 17 października 2007.
Dzięki temu wydarzeniu możliwe staną się spotkania indywidualne nabywców i dostawców, konstruktorów i producentów wyposażenia, korzystających z postępującej umiędzynarodowienia targów i wzrostu ich atrakcyjności.

Przebieg OEM Meetings
Zbiórka ogłoszeń zleceniodawców potrwa do końca lutego 2007.
Tworzenie zbioru ogłoszeń zakończy się w czerwcu 2007, po czym nastąpi jego rozpowszechnienie na skalę światową.
Zleceniodawcy otrzymają anonimowe odpowiedzi dostawców, na podstawie których dokonają selekcji (lipiec-wrzesień).
Począwszy od września 2007 organizatorzy będą powiadamiać dostawców wybranych przez zleceniodawców i sporządzą grafik spotkań (16 i 17 października).

Nazwa „zleceniodawca” odnosi się do konstruktorów i producentów wyposażenia poszukujących dostawców lub partnerów w odległych krajach, a także pierwszych kontaktów na potencjalnych rynkach.
Udział w „Equip Auto OEM Meetings” jest całkowicie bezpłatny dla zleceniodawców i dostawców, którzy nie zostaną wybrani. Jedynie dostawcy, którzy zostaną wpisani do kalendarza spotkań, poniosą koszty uczestnictwa.

Podczas „OEM Meetings” organizatorzy Equip Auto zapewniają: stały uprzywilejowany dostęp do VIP Lounge, miejsce na spotkania, stałą obsługę (hostessy, tłumacze), napoje chłodzące, identyfikator i parking VIP.
Informacje na temat OEM Meetings i zapisy na www.equipauto.com

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!