Hankook zainwestuje w rozbudowę zakładu w Tennessee

7 września 2022, 14:53

Hankook ogłosił dziś zatwierdzenie przez zarząd inwestycji o wartości 1,6 mld USD w celu rozbudowy zakładu w Clarksville w stanie Tennessee. Inwestycja obejmuje wcześniej zaplanowaną fazę 2 rozbudowy, która podwoi zdolność produkcyjną opon Hankook do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek (PCR/LT) oraz dodaje fazę 3 rozbudowy, po której firma po raz pierwszy w USA będzie produkować opony radialne do ciężarówek i autobusów (TBR).

Hankook podwoi produkcję opon PCR/LT w USA do 11 milionów sztuk i umożliwi produkcję 1 miliona opon TBR rocznie. Rozbudowa zwiększa również całkowitą inwestycję Hankook w tym obszarze do 2,2 mld USD i umożliwi firmie dalsze dostarczanie dealerom i konsumentom opon i usług, aby sprostać wymaganiom rynku amerykańskiego, a jednocześnie wspierać istniejących i przyszłych partnerów w zakresie oryginalnego wyposażenia (OE).

– Inwestycja w nasz zakład w Tennessee jeszcze bardziej podkreśla coraz bardziej widoczną obecność firmy Hankook w Stanach Zjednoczonych oraz nasze zaangażowanie w obsługę naszych klientów. Dzięki skupieniu się na zrównoważonej konstrukcji i innowacyjnej produkcji nowa faza naszego zakładu w Tennessee zapewni skuteczny łańcuch dostaw na poziomie lokalnym, aby skuteczniej zaspokoić zapotrzebowanie klientów. Poza tym jesteśmy niezwykle dumni, że możemy nadal wspierać lokalną gospodarkę, zapewniając 1200 nowych miejsc pracy w rejonie Clarksville – wyjaśnia Sooil Lee, dyrektor generalny Hankook Tire & Technology i prezes Hankook Tire America Corp.

Kurs na zwiększenie obecności na rynku USA

Od momentu otwarcia zakładu Hankook w Tennessee w październiku 2017 roku, Hankook wyprodukował 5,5 miliona opon rocznie na rynek północnoamerykański i stworzył 950 miejsc pracy. Rynek północnoamerykański stanowił ponad 28% całkowitej sprzedaży Hankook Tire w 2021 roku.

– Ekspansja produkcji jest ważnym krokiem w kierunku rozszerzenia naszego rozwoju na rynku średnich ciężarówek, czyniąc z firmy Hankook jednego z zaledwie kilku producentów wytwarzających opony TBR w USA – mówi Rob Williams, Senior Vice President, North America Sales, Hankook Tire America Corp. – W rezultacie możemy lepiej zaspokoić potrzeby zarówno naszej rosnącej bazy dealerów, jak i flot obsługujących szlaki żeglugowe w Ameryce Północnej.

Zgodnie z planem Hankook ma rozpocząć budowę nowego zakładu na początku 2023 roku, pod warunkiem podpisania ostatecznych umów, uzyskania zgód organów regulacyjnych i spełnienia innych warunków. Produkcja opon w nowych fazach zakładu rozpocznie się w czwartym kwartale 2024 r. i osiągnie pełną wydajność na początku 2026 r.

– Globalne marki, takie jak Hankook Tire, decydują się na inwestycje w Tennessee ze względu na nasz pozytywny klimat biznesowy, wykwalifikowanych pracowników i centralną lokalizację – mówi Bill Lee, gubernator Tennessee. – Dziękuję firmie Hankook za ciągłe inwestycje w naszym stanie i stworzenie 400 nowych miejsc pracy w produkcji dla mieszkańców hrabstwa Montgomery w naszym stanie.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!