Systemy grzewcze SAYMON-KROLL

11 kwietnia 2007, 0:00

Systemy grzewcze SAYMON-KROLL to urządzenia dostępne w zakresie mocy od 25kW do 220kW na olej przepracowany i roślinny oraz w standardowym wykonaniu do ca 700kW na oleje opałowe i gaz. Oznacza to, że można ogrzewać nieduże warsztaty i wielkie obiekty. Celem korzystania z całej gamy paliw olejowych niekonwencjonalnych należy zastosować lub wymienić w piecach i kotłach grzewczych zwykły palnik olejowy na palnik uniwersalny.
Urządzania SAYMON-Kroll są produktami wytwarzanymi zgodnie z systemem ISO 9001 i europejskimi normami CE. Jakość urządzeń gwarantowana jest światowymi certyfikatami QS-System i EQNet. Zastosowane rozwiązania chronione są prawem patentowym RP. Urządzenia SAYMON-KROLL dopuszczone są do spalania olejów zużytych – przepracowanych silnikowych.

Piec Kroll typ W401-VL kpl. w promocyjnej cenie hurtowej netto: 8880,- PLN
Jednym z urządzeń na olej zużyty i opałowy, ogrzewającym ciepłym powietrzem nadmuchem bezpośrednim, jest uniwersalny piec nadmuchowy Kroll typ W401VL . Piec Kroll typ W401-VL pozwala na korzystanie zarówno z oleju przepracowanego jak i opałowego oraz na swobodne przechodzenie z jednego rodzaju oleju na drugi, a także na spalanie mieszaniny tych olejów. Piec spala oleje przepracowane: silnikowe, przekładniowe, hydrauliczne, średniociężkie. Eksploatacja pieca ogranicza się w zasadzie do uzupełniania oleju, ręcznego uruchomienia, wyczyszczenia popiołu. Piec nie wymaga okresowej wymiany podzespołów czy filtrów, przy eksploatacji zgodnej z DTR. Piec W401-VL nie jest przystosowany do pracy w układzie kanałowym.
Piec posiada zamkniętą komorę spalania, ogrzewane powietrze jest czyste, spaliny są odprowadzane do komina lub rurą spiro na zewnątrz obiektu. Piec posiada dwustopniową regulację mocy, zużycie oleju 1,6-2,9kg/h.
Piec uniwersalny W401-VL jest urządzeniem, którego konstrukcja i rozwiązania techniczne są zastrzeżone i chronione prawem patentowym RP.
Piec uniwersalny W401-VL z zamkniętą komorą spalania posiada cichobieżną dmuchawę, zaś zużycie energii elektrycznej jest minimalne i wynosi tylko 90W.

Dane techniczne:

Więcej informacji uzyskać można:
tel. 0 606 151 374
www.saymon.com.pl

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Spalanie oleju odpadowego nieopłacalne i nielegalne?
Spalanie oleju odpadowego nieopłacalne i nielegalne?

Chociaż na pierwszy rzut oka spalanie oleju odpadowego w lokalnych kotłowniach wydaje się legalne, artykuł 13 ustawy o odpadach z 27 kwietnia 2001 r. zakazuje prowadzenia odzysku lub unieszkodliwiania odpadów poza instalacjami lub urządzeniami spełniającymi określone wymagania. Ust. 3 w art. 49a ustawy dopuszcza spalanie olejów odpadowych, jeżeli spełniają łącznie poniższe warunki: nie zawierają PCB […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!