Nowe radioodtwarzacze CD Kenwood sezonu 2006

22 marca 2006, 0:00

Niedawno zadebiutowały w Polsce kolejne najnowsze samochodowe radioodtwarzacze płyt CD firmy Kenwood.
Tuż po premierze pierwszych dwóch nowych modeli radioodtwarzaczy CD z najbardziej popularnej klasy: KDC-334 SGY i KDC-334 SAY, Kenwood prezentuje kolejne nowości.

Nowa kolekcja obejmuje modele z dekoderami MP3, WMA jak i lepszymi przetwornikami o rozdzielczości 24 bitów, które zapewniają wyższą jakość dźwięku. Kenwood proponuje również nowatorskie rozwiązanie ze złączem USB, dzięki któremu radio w samochodzie staje się prawdziwym multimedialnym centrum rozrywki.
Radioodtwarzacz CD wyposażony w złącze USB to rozwiązanie po raz pierwszy zastosowane w kolekcji 2006.
Na początku debiutuje tuner CD KDC-W534. Po nim zaplanowano prezentację modeli jeszcze wyższej klasy, które również zyskały złącze USB. Złącze USB umożliwia podłączenie do tunera CD odtwarzaczy MP3 jak i bardzo popularnych przenośnych pamięci typu flash. Popularne karty pamięci są już oferowane w wersjach o bardzo dużej pojemności (ponad 1 GB), dzięki czemu można łatwo zgromadzić bardzo duże archiwum muzyczne. Radio samochodowe odczytuje wówczas zapisane pliki MP3, WMA i AAC bezpośrednio z karty pamięci.

]1[


Radioodtwarzacz KDC-W534 wyposażono w złącze USB z dodatkowym przewodem podłączanym z tyłu radioodtwarzacza. Długość przewodu umożliwia umieszczenie gniazda USB np. w przednim schowku, dzięki czemu pamięć typu flash, może być cały czas schowana i nie trzeba jej zabierać ze sobą przy każdorazowym pozostawieniu samochodu na parkingu.
Atutem nowego radioodtwarzacza jest także doskonała jakość brzmienia. Sprzęt wyposażono bowiem w bardzo dobre 24 bitowe przetworniki cyfrowo analogowe renomowanej firmy Burr Brown. Tym samym tuner CD jest bezkonkurencyjny w swojej klasie, gdyż rywale wykorzystują jedynie 1 bitowe przetworniki nieznanych producentów. Lepszy przetwornik oznacza więcej muzycznych niuansów, co nie pozostaje bez wpływu na atmosferę i przyjemność słuchania muzyki. Istotny jest również wzmacniacz. Oparto go na tranzystorach MOSFET, które zapewniają stabilniejszą pracę, większą wydajność i zniekształcenia zredukowane praktycznie do minimum.
Tradycyjnie dla produktów Kenwood zadbano także o systemy korekcji dźwięku umożliwiające indywidualizację charakterystyki brzmienia. Seryjne wyposażenie obejmuje znany system Q z zaprogramowanymi fabrycznie efektami optymalnymi do słuchania różnych rodzajów muzyki. Tym samym za jednym naciśnięciem przycisku łatwo zmienia się charakterystyki dźwięku. Czas odwrócenia uwagi kierowcy od sytuacji na drodze znacznie zatem się skraca, co nie pozostaje bez wpływu na bezpieczeństwo podróżowania autem.
Prócz systemu Q użytkownik może również wykorzystać wzmocnienie dźwięku loudness oraz niezależną regulację tonów niskich, średnich oraz wysokich. Godny uwagi jest jeszcze układ Supreme, którego zadaniem jest polepszenie brzmienia muzyki skompresowanej do formatu MP3. W trakcie kompresji muzyki traci się szczególnie na brzmieniu wysokich częstotliwości. Aby zatem je choć częściowo odzyskać, system supreme interpretuje utracony zakres i odtwarza. Efekt to wyraźnie lepsze i krystaliczne brzmienie muzyki w porównaniu z klasycznym systemem dekodowania plików MP3.
Kenwood KDC-W4534Y to atrakcyjnie wzbogacony radioodtwarzacz CD MP3. Charakterystyczne dla nowego tunera CD jest wyposażenie w adapter CA-C2AX mini jack. Dzięki adapterowi do radioodtwarzacza można podłączyć inne źródła dźwięku takie jak przenośne odtwarzacze MP3, iPod, Mini Disc jak i wersje kompatybilne z różnorodnymi formatami. Wówczas wykorzystuje się wyjście audio, lub słuchawkowe z odtwarzacza. Gniazdo mini jack można również wykorzystać do podłączenia…telefonu z odtwarzaczem MP3. Telefony takie jak np. Nokia z pakietem Music Set mogą być połączone przewodem z radiem samochodowym. Wówczas zgromadzone w telefonie nagrania MP3 można odsłuchać w samochodowym systemie audio.

]2[

Podobnie jak w droższych radioodtwarzaczach, także i KDC-W4532Y wyróżnia bogate wyposażenie. System korekcji dźwięku umożliwia niezależną regulację tonów niskich 100 Hz, wysokich 10 kHz obejmuje również sterowanie tonami średnimi 1 kHz (przydatne by poprawić jakość głosów wokalistów i prowadzących programy radiowe). Bardzo przydatny jest układ Supreme, czyli polepszenie brzmienia muzyki skompresowanej do formatu MP3. Prócz plików MP3, odtwarzacz odczytuje również muzykę w formacie Microsoftu: WMA.
Wzmacniacz wyróżniają wzmocnione i wydajniejsze końcówki mocy 4 x 50 W, które umożliwią wykorzystanie potencjału głośników wyższej klasy. Konstrukcja bazuje na tranzystorach MOSFET, które wykorzystano także w modelach wyższej klasy.
Zastosowany tuner radiowy K3i to zaawansowany odbiornik z cyfrową obróbką sygnału. Atutem konstrukcji jest także układ automatycznie zawężający pasmo odbioru, by zabezpieczyć sygnał przed interferencjami z sąsiedniej stacji radiowej i polepszyć dźwięk.


Podstawowym odtwarzaczem CD z MP3 jest KDC-W4034. Radioodtwarzacz oferowany jest w tym sezonie w dwóch wersjach kolorystycznych. Srebrne wykończenie panelu czołowego zarezerwowano dla wersji oznaczonej KDC-W410AY. Oba nowe modele są sukcesorami udanego i nagradzanego w testach radioodtwarzacza KDC-W4031, który został wyróżniony za zwycięstwo w teście miesięcznika GT wśród kilkunastu renomowanych rywali.
Podobnie jak poprzednik także nowości wyróżnia doskonała jakość dźwięku. Innowacją jest system Supreme, który koryguje niedoskonałości kompresowania muzyki do formatu MP3. Duży wpływ na brzmienie mają również mocne wzmacniacze 4 x 50W z tranzystorami MOSFET. Zastosowany przetwornik to wersja 1 bitowa, która sprawdziła się w niezwykle popularnym poprzedniku.

]3[

Kenwood KDC-W4034 i odmianę KDC-W410AY wyposażono w przedwzmacniacz z jedną parą wyjść RCA. Poziom napięcia sygnału zwiększono do 2V, dzięki czemu sygnał audio jest bardziej odporny na zakłócenia ze strony instalacji elektrycznej samochodu. System korekcji dźwięku prócz wzmocnienia loudness obejmuje znany układ Q z zaprogramowanymi charakterystykami optymalnymi do słuchania różnych gatunków muzyki. Zachowano również możliwość niezależnej regulacji tonów niskich, średnich i wysokich, więc łatwo zniwelować wszelkie niedoskonałości programów radiowych jak i odtwarzanych płyt audio i MP3.
Godna uwagi jest również ergonomia. Podczas gdy konkurencja proponuje sterowanie głośnością przy wykorzystaniu przycisków, Kenwood niezmiennie proponuje klasyczne i bardzo wygodne pokrętło. To najbardziej intuicyjne sterowanie, jakie dotąd opracowano.

Dalszych informacji udziela:
Tel. (0 prefiks 22) 618 31 31
E-Mail: leszek_stanisz@elcoexim.com.pl


Nowe radioodtwarzacze CD Kenwood


 

KDC-W534U


KDC-W4534


KDC-W4034


Cena


899

749


599


USB


TAK
Mini JackTAKPrzetwornik


24 bit


1 bit


1 bit


Burr Brown


TAKMP3/WMA


TAK


TAK


TAK


Moc


4 x 45 W


4 x 50 W


4 x 50 W


Wyjścia RCA (pary)


1


1


1


MOSFET


TAK

TAK


TAK


Supreme


TAK


TAK


TAK


Tuner K3i


TAK


TAK


TAK

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!