Pierwsze kroki z wtryskiem bezpośrednim – STAG z programem dla warsztatów

21 czerwca 2022, 12:37

„Pierwszy montaż” to nazwa programu skierowanego do warsztatów samochodowych, które chciałyby montować instalacje autogaz w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Program wspiera marka STAG – producent instalacji autogaz.

Program dla warsztatów zainteresowanych autogazem

Idea programu jest prosta. Doradcy techniczno – handlowi STAG nieodpłatnie przeprowadzą uczestnika programu przez proces montażu i kalibracji instalacji LPG STAG 400dpi. Dzięki temu warsztat uzyska kompetencje do samodzielnych montaży.

– Instalacje gazowe do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa uchodzą za skomplikowane w montażu i kalibracji. Chcemy pokazać, że wcale tak nie jest – mówi Grzegorz Krzysiak, Kierownik ds. Rozwoju Rynku Krajowego AC S.A., producenta komponentów marki STAG. –  Przygotowaliśmy specjalne instrukcje, które krok po kroku przeprowadzają przez proces montażu. Dodatkowo oferujemy wsparcie techniczne naszych doświadczonych ekspertów.

Popularny wśród kierowców mit na temat LPG mówi, że autogaz nie nadaje się do nowych samochodów. To błędne przekonanie, branża autogaz rozwija się bardzo dynamicznie, aby sprostać wymaganiom technicznym stawianym przez producentów pojazdów.  Warto wspomnieć, iż instalacja do aut z bezpośrednim wtryskiem paliwa musi być precyzyjnie dobrana do konkretnego silnika.

– Producent sterownika STAG 400dpi opracował szeroką listę kodów silników możliwych do konwersji, wraz ze szczegółowymi instrukcjami montażu. Dzięki programowi #pierwszymontaż, więcej warsztatów będzie mogło poszerzyć swoją ofertę o konwersje nowszych aut. Należy podkreślić fakt, że przy niewiele większym nakładzie pracy, w porównaniu do montażu, wtrysku pośredniego warsztat ma szansę na sporo większy zysk.

Program „Pierwszy Montaż” jest otwarty i bezpłatny dla instalatorów autogaz. W programie mogą uczestniczyć warsztaty zajmujące się profesjonalnie montażem instalacji autogaz i posiadające podstawową wiedzę i praktykę w tym zakresie. Program obejmuje pierwsze uruchomienie auta po montażu STAG 400dpi oraz indywidualne szkolenie. Całość podsumowana jest ankietą, a uczestnik programu otrzymuje certyfikat.

Szczegółowy regulamin programu oraz formularz zapisu dostępne są na stronie internetowej www.pierwszymontaz.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!