Menu

LPG

Dodatek do pojazdów z LPG – nowość od Liqui Moly

Samochody eksploatowane na gazie LPG bardzo często mają problemy z fabrycznym wtryskiem benzyny. Wszystko przez to, że silnik z instalacją sekwencyjną LPG, spala bardzo małe ilości benzyny i z czasem wtryskiwacze zaklejają się lakami i żywicami powstałymi z odparowanego paliwa. Firma Liqui Moly opracowała specjalny dodatek, który niweluje ten problem.

Nowy partner wkracza z nową kategorią do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Marka STAG dołączyła do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W najbliższej edycji zawodów młodzi pasjonaci motoryzacji powalczą o nagrody w nowej kategorii – Młody Instalator LPG, której partnerem jest AC SA, właściciel marki STAG.

Firma AC SA, właściciel marki STAG, dołącza do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Młody Instalator LPG to kategoria, która pojawi się w najbliższej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Strategicznym Partnerem przedsięwzięcia została białostocka firma AC SA, właściciel marki STAG. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to ogólnopolski projekt edukacyjny, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych kształcących w kierunkach technicznych związanych z motoryzacją. Jego celem jest rozwój talentów, pasji i umiejętności młodych ludzi, zgodnie […]

Czy na polskich stacjach Orlen pojawią się e-paliwa, znane jako paliwa syntetyczne?

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych zacznie obowiązywać od 2035 roku. Wcześniej pojawią się podatki, zniechęcające kierowców do rejestrowania aut spalinowych. W przepisach uwzględniono niemiecką zmianę, która pozwala na rejestrację aut napędzanych paliwami syntetycznymi, czyli ekologicznymi e-paliwami. Obecnie są one produkowane jedyne w laboratoriach i są bardzo drogie. Czy w Polsce będą produkowane e-paliwa, przeznaczone do zasilania […]

MotoFocus TV: Awarie klimatyzacji, nowy czy stary czynnik, LPG w układzie i inne kontrowersje

Co najczęściej psuje się w układach klimatyzacji? Ile powinna trwać obsługa układu i jakie czynności zawierać? Jaki czynnik chłodniczy stosować – nowy czy stary, a może gaz propan-butan (LPG)? Gościem piątego odcinka MotoFocus TV był Przemysław Zalewski, specjalista techniczny firmy Marelli. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Dodatkowe smarowanie gniazd zaworowych w silniku z LPG. Warto czy nie? Zapytaliśmy ekspertów.

Wysokie ceny paliw sprawiają, że wielu kierowców zastanawia się nad wyposażeniem swoich samochodów w instalację gazową LPG. Martwi ich jednak to, czy w silniku nie dojdzie do wypalenia gniazd zaworowych. Niektórzy mechanicy dalej stosują dodatkowy układ, który ma za zadanie smarowanie gniazd zaworowych i zapobieganie ich wypaleniu. A co sądzą o tym eksperci z polskich […]

Ile km przejedzie autem Polak za swoją dniówkę? Porównanie z innymi krajami.

Za swoją dzienną pensję w 2022 r., statystyczny mieszkaniec Luksemburga może przejechać samochodem ok. 500 km. Jaki dystans może przy tych samych założeniach pokonać statystyczny Polak? Jak można się domyślić, o wiele krótszy.

LPG do silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Pytania do eksperta.

Im wyższe ceny paliw na stacjach, tym większe zainteresowanie instalacjami gazowymi LPG. Coraz większe grono kierowców zastanawia się, czy instalację LPG można zamontować do silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa? Na przykład do małolitrażowego, turbodoładowanego silnika benzynowego, które to konstrukcje od kilkunastu lat dominują pod maskami samochodów. Downsizing w pojemności plus downsizing w kosztach utrzymania auta […]

Jak powinien wyglądać olej silnikowy?

Czarny nie znaczy zużyty, krystalicznie przejrzysty nie znaczy idealny, „rzadki” może być tak naprawdę „gęsty”, a „gęsty” – „rzadki” jak woda. Najwyższa pora, aby rozprawić się ze stereotypami, które wciąż krążą wśród niektórych kierowców. Ba, można się z nimi spotkać nawet w warsztatach. Razem z Andrzejem Husiatyńskim, ekspertem TotalEnergies obalamy popularne mity.

Pierwsze kroki z wtryskiem bezpośrednim – STAG z programem dla warsztatów

„Pierwszy montaż” to nazwa programu skierowanego do warsztatów samochodowych, które chciałyby montować instalacje autogaz w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Program wspiera marka STAG – producent instalacji autogaz.

Czy samochody z instalacją LPG potrzebują specjalnego oleju silnikowego? Dlaczego samochód szarpie na gazie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w artykułach należących do kategorii “LPG”. Kategoria dedykowana jest wszystkim osobom, które zawodowo zajmują się instalacjami LPG w samochodach. Publikowane przez nas materiały przydadzą Ci się podczas codziennej pracy. Możesz też wymienić się doświadczeniem i opiniami z innymi użytkownikami.