Poszerzenie oferty produktów Kristal w Polsce

28 czerwca 2011, 9:26

Firma Melle zdecydowała się na poszerzenie oferty dla lakierników firmy Kristal. W ofercie dystrybutora pojawiła się uzupełniona gama lakierów bezbarwnych, utwardzaczy i podkładów z serii Time Clear, a także rozcieńczalniki dopełniających serii. W ofercie znalazł się też specjalny lakier TimeClear 94 Total, pozwalający na malowanie całej karoserii samochodu na raz.

Produkty holenderskiego producenta są wydajne: żywotność mieszanki serii podkładów dochodzi do 2 godzin, zaś linia lakierów bezbarwnych Time Clear cechuje się jeszcze dłuższym czasem pozwalającym na użycie – do 3 godz. Formuła opracowana przez producenta pozwala na pomalowanie 3-4 elementów standardowo przygotowaną mieszanką.

Produkty Kristal zostały opracowano tak, by malowane elementy osiągały „pyłosuchość” w temperaturze 20 stopni Celsjusza po około 10-15 minutach. Lakier nie wymaga stosowania promienników, a zatem nawet w małych warsztatach zwiększenie wydajności jest możliwe. Eliminuje także potrzebę dodawania przyspieszaczy, co nierzadko skutkuje pogorszeniem jakości: żółknięciem, marszczeniem, pękaniem lub matowieniem.

Montaż pomalowanych elementów może nastąpić już po 45 minutach, a polerowanie po 100-150 minutach, w zależności od zastosowanego produktu. Produkty Kristal są zgodne z większością systemów polerskich (w tym 3M) oraz systemów natryskowych pistoletów lakierniczych (np. DeVilbiss). Są również całkowicie zgodne z unijnymi wymogami dotyczącymi LZO.

TimeClear 94 – szybki lakier

Nadaje się malowania 3-4 elementów na raz. Produkt posiada wysoki połysk i 3-godzinną żywotność mieszanki. Schnie swobodnie w 20 stopniach C, dzięki czemu pozwala oszczędzać czas i energię.
Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki
Czas schnięcia:
Pyłosuchość: 10 min;
Możliwość montażu: 45 min;
Polerowanie: 100 min;
Pełne utwardzenie: ponad 15 godz.

TimeClear Total – szybki lakier do malowania całych aut na raz

Lakier bezbarwny serii Kristal Time jest dedykowany do aplikacji na 4 i więcej elementach na raz. Nadaje się do malowania całych samochodów. Czas między nakładaniem warstw jest uzależniony od liczby elementów. Produkt posiada wysoki połysk i 3-godzinną żywotność mieszanki. Schnie szybko w 20oC, dzięki czemu pozwala oszczędzać czas i energię.
Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki
Czas schnięcia: Pyłosuchość: 15-18 min;
Możliwość montażu: 50-60 min; 
Polerowanie: 130-150 min;
Pełne utwardzenie: ponad 20 godz.

TimeSurfacer – szybki podkład

Połączenie szybkich czasów schnięcia z możliwością mieszania podkładu w proporcji 5:1. Żywotność mieszanki to sięga 2 godzin. Nadaje się do malowania od 1 do 5 paneli na raz. Przy warstwie 120 μm po 10 minutach w temp. 22 stopni C podkład jest suchy. Nadaje się do nakładania w technice „mokro na mokro”, co w połączeniu z późniejszym zastosowaniem lakieru bezbarwnego TimeClear znacznie skraca czas naprawy.
Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki
Czas schnięcia 50-60 μm 22oC:
Suchy: 5-7 min;
Możliwość montażu: 8-10 min; 
Do szlifowania: 40-60 min
Czas schnięcia 100-120 μm 22oC:
Suchy: 9-12 min;
Możliwość montażu: 15-20 min; 
Do szlifowania: 80-100 min

Na początku 2011 roku firma Melle wprowadziła lakier Time Clear, nagrodzony za najbardziej innowacyjny produkt targów Automechanika 2010 we Frankfurcie nad Menem. Melle prowadzi również dystrybucję pozostałych produktów z oferty firmy Kristal. Produkty Kristal używane są w 40 krajach świata, w ponad 40 tyś. warsztatach blacharsko-lakierniczych.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

DuPont Refinish wprowadza kolory z efektem specjalnym
DuPont Refinish wprowadza kolory z efektem specjalnym

Marka DuPont Refinish wprowadza na rynek linię lakieru ChromaLusion® WB umożliwiającego uzyskanie efektów specjalnych, do stosowania z lakierem bazowym Cromax® Pro. Dzięki ChromaLusion® WB wydaje się, że pojazd zmienia kolor w zależności od miejsca padania światła, kąta patrzenia na pojazd oraz kształtu elementu. Barbara Budka, Kolor Koordynator DuPont Refinish, powiedziała: „ChromaLusion®  WB to elitarny typ […]

Kompozytowe pistolety lakiernicze Draper
Kompozytowe pistolety lakiernicze Draper

Firma J.R. Motor Sevices G.B. Sp. z o.o. wprowadziła do oferty nowe pistolety lakiernicze marki Draper. Obniżona masa pozwala zmniejszyć zmęczenie podczas pracy. Pistolety zaprojektowane do nowoczesnych systemów lakierowania, wykonane zgodnie z systemem niskociśnieniowym HVLP. Ich zadaniem jest zapewnienie jednolitego, doskonale ukształtowanego strumienia natrysku, zapewniają mniejszy odkurz oraz zwiększają wydajności. Lekka kompozytowa obudowa zapewnia wygodę […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!