Kalendarz Spies Hecker na 2017 rok

11 stycznia 2017, 13:07

W kalendarzu Hobbies 2017 marka Spies Hecker prezentuje pieczołowicie odrestaurowane pojazdy z 12 warsztatów w 8 krajach. Na każdej stronie widzimy sylwetkę lakiernika oraz jego hobby.

Kalendarz Spies Hecker na rok 2017 przedstawia między innymi Opla Kapitän PL 2600 z Danii, Porsche 356 rocznik 1959 z Włoch i Citroëna 11 CV Type BL rocznik 1939 z Niemiec. Poza samochodami zdjęcia ukazują również hobby lakierników, takie jak łucznictwo, fotografię czy wyścigi. Autorem zdjęć do kalendarza Hobbies 2017 jest fotograf Ramon Wink, który sam komponował każdy kadr.

Trzej bracia i kabriolet

sh_calendar_2017_beetle

W szwajcarskim mieście Schachen bracia Silvio, Pirmin i Patrik Fuchs – menadżerowie firmy Fuchs GmbH Carosserie + Spritzwerk – przeprowadzili renowację Volkswagena 1303. Samochód uzyskał przepiękny błękitny kolor. „Gdy nasz klient przyprowadził kabriolet, progi, nadkola, front i tył były w większości pokryte rdzą” – wspomina Silvio Fuchs. Samochód zanurzono w specjalnym środku odtłuszczającym i fosforanującym. „Aby nadwozie odzyskało dawny blask, postawiliśmy na dwuwarstwowe wykończenie lakierem bazowym Permahyd® Hi-TEC Base Coat 480 i szybkoschnącym lakierem bezbarwnym Permasolid® HS Speed Clear Coat 8801. Teraz kabriolet z 1975 roku wygląda jak nowy” – mówi Silvio Fuchs. Jak widać na zdjęciu z kalendarza, wszyscy trzej bracia angażują się w działalność ochotniczej straży pożarnej.

W czerwcu czerwony ciągnik

sh_calendar_2017_tractor

Pracownicy warsztatu Kiss Autolack GmbH, w austriackim mieście Münchhof odrestaurowali wyjątkowy pojazd. Reinhard Kiss i jego zespół przywrócili do życia Steyra 280 A – tylnonapędowy ciągnik napędzany czterocylindrowym silnikiem diesla o mocy 68 KM i pojemności 5,4 l, który rozpędza ciągnik do 24 km/h. „Steyr 280 A trafił do nas w ramach reimportu z Węgier. Największym wyzwaniem była kompleksowa odbudowa paneli bocznych oraz błotników” – wyjaśnia Kiss. Do renowacji wykorzystano system Permahyd Hi-TEC Spies Hecker. Stare ciągniki to pasja łącząca Reinhard’a, Renate i Tamarę Kiss.

Listopad w stylu GT

sh_calendar_2017_porsche_portugal

Francuski Gran Turismo Facel Vega Facel II był produkowany tylko przez 4 lata, od 1961 do 1964 roku. „Nasz klient znalazł to coupé klasy premium w Londynie, w latach 80tych.” – mówi Werner Kesseler, właściciel warsztatu Karosseriebau Kesseler. Ponieważ uzyskanie oryginalnych części zamiennych jest niezwykle trudne, wykwalifikowany konstruktor wykonał dla nas całe podwozie, drzwi oraz elementy boczne i tylne. „Teraz niemal każdy element Facela II jest wykonany ręcznie, co stanowi nie lada osiągnięcie. Sportowe auto z 1962 r. uzyskało upragniony wygląd dzięki lakierowi Spies Hecker o doskonałym kryciu” – wyjaśnia Kesseler. Karosseriebau Kesseler to rodzinna firma, a każdy jej członek bez zastanowienia angażuje się w nietypowe projekty. Do pracy przygotowuje się już następna zmiana – w kalendarzu widzimy aż trzy pokolenia rodziny Kesselerów.

Wszystkie karty kalendarza na rok 2017 można zobaczyć na stronie: www.spieshecker.pl/calendar2017 .

Zgłoszenia do kalendarza na rok 2018

„Chociaż kalendarz prezentuje skrajnie różne pojazdy, łączy je jeden element – odzwierciedlają skrupulatność i pasję, którymi wyróżniają się lakiernicy korzystający z produktów Spies Hecker na całym świecie” – mówi Jadwiga Krzywiec, Marketing Specialist firmy Axalta.

Spies Hecker ponownie zaprezentuje efekty pracy swoich klientów w kalendarzu na rok 2018. Zainteresowane warsztaty mogą przesyłać zgłoszenia ze zdjęciami pojazdu oraz warsztatu na adres: info-pl@axaltacs.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Waldi`, 12 stycznia 2017, 9:55 0 0

Gdzie i jak nabyc taki kalendarz do mojego warsztatu.?

Odpowiedz