Axalta Coating Systems buduje nowe Globalne Centrum Innowacji

30 września 2015, 14:53

Na terenie kompleksu „Navy Yard” w Filadelfii (USA) powstanie nowe Globalne Centrum Innowacji Axalta Coating Systems. Na powierzchni 16 000 mkw będą prowadzone globalne prace badawczo-rozwojowe w zakresie produktów oraz technologii. Nowe Centrum Innowacji będzie współpracować z pozostałymi oddziałami firmy, które znajdują się w obu Amerykach, Europie i regionie Azja-Pacyfik.

Projekt jest realizowany przez Liberty Property Trust i Synterra Partners. Firma Axalta zawarła długoterminową umowę wynajmu jednego z budynków. Prace budowlane zostaną zakończone w drugiej połowie 2017 roku. W 2018r. Axalta stworzy co najmniej 190 nowych miejsc pracy, w przyszłości ta liczba może wzrosnąć. Główna siedziba Axalta mieści się właśnie w Filadelfii, oddział odpowiedzialny za Amerykę Północną znajduje się w Glen Mills, także w stanie Pensylwania. Tam również zlokalizowane jest Centrum Szkoleniowe Axalta.

– „Innowacje mają strategiczne znaczenie dla rozwoju firmy, głównie ponieważ pozwalają zaspokoić potrzeby naszych klientów na kilka lat do przodu” – wyjaśnia Charlie Shaver – CEO Axalta – „Lakiery stanowią nieodłączny element wielu produktów codziennego użytku. Samochody i inne pojazdy, silniki, komponenty elektroniczne, części samochodowe, produkty AGD – w każdej z tych grup produktów istotną rolę pełnią lakiery. Nasze lakiery mają za zadanie nie tylko zapewnienie doskonałego wykończenia, lecz przede wszystkim zagwarantowanie trwałości oraz wydajności. Dzięki Globalnemu Centrum Innowacji Axalta będzie mogła pozostać światowym pionierem technologii lakierniczych.” – dodaje.

W Globalnym Centrum Innowacji, zespół naukowców i techników będzie pracował nad produktami następnej generacji. Pracownicy będą również wspierać naszych klientów opracowując nowe rozwiązania dotyczące metod aplikacji. Coraz częściej w konstrukcji pojazdów stosuje się lżejsze materiały wykonane z tworzyw sztucznych lub materiałów kompozytowych, które wymagają specjalnych receptur. Przepisy prawne jak i oczekiwania ze strony klientów mają wpływ na rosnące zapotrzebowanie na nowe systemy lakierów wodorozcieńczalnych. Klienci zaangażowani w produkcję samochodów oraz ich renowację wymagają szybszych i wydajniejszych systemów oraz metod aplikacji. Opracowanie produktów, które spełniałyby te i inne potrzeby klientów jest głównym zadaniem Globalnego Centrum Innowacji. 

– „Otwarcie Globalnego Centrum Innowacji Axalta w Filadelfii to znakomita okazja dla osób szukających pracy w Pensylwanii. Powstanie prawie 200 dobrze płatnych miejsc pracy, a to będzie stymulować lokalną gospodarkę i w rezultacie sprzyjać dalszemu rozwojowi kompleksu. ” – powiedziała Kathy Manderino – Secretary for Labour & Industry Stanu Pensylwania.

Kompleks „Navy Yard” mieści się w jednej z najbardziej dynamicznych i postępowych lokalizacji biznesowych regionu. Dlatego jest doskonałym miejscem do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Niewielka odległość od głównej siedziby firmy Axalta zapewni pracownikom łatwy dostęp do nowego Centrum Innowacji, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na współpracę między oddziałami. „Navy Yard” to wyjątkowe miejsce pracy, które z łatwością przyciągnie nowe talenty. Centrum jest doskonałym obiektem dla osób ceniących sobie środowisko akademickie oraz pracę zespołową.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!