Blaupunkt dla każdego – nowe radia w przystępnej cenie

17 sierpnia 2004, 0:00

W połowie roku pojawiła się nowa seria radioodtwarzaczy CD oraz MP3 Blaupunkta. Najtańsze radia tej firmy są bogato wyposażone i mają funkcje, które zazwyczaj nie występują w tej klasie cenowej.
Nowa linia najtańszych radioodtwarzaczy Blaupunkta dzieli się na dwa nurty stylistyczne, a w obrębie każdego z nich można znaleźć różne wersje kolorystyczne zarówno samego materiału przedniego panelu jak i wyświetlacza. Sam wyświetlacz typu punktowego (DOT Matrix) mieści do dziewięciu znaków i jest podświetlany super jasnymi diodami LED.
Każdy model posiada m. in. możliwość sterowania poprzez pilota bezprzewodowego, współpracuje ze zmieniaczem płyt CD i telefonicznym zestawem głośnomówiącym, nie wspominając o podstawowych funkcjach, jak RDS czy X-BASS. Wszystkie radioodtwarzacze CD, oprócz fabrycznie nagranych płyt, czytają również płyty jednokrotnego zapisu CD-R jak i wielokrotnego zapisu CD-RW.
Nowością, która zwykle nie występuje w modelach w tej klasie cenowej, jest funkcja zapamiętywania ustawień związanych z brzmieniem dla każdego źródła oddzielnie, pozwalająca na dopasowanie dźwięku do indywidualnych upodobań. Osoby pragnące rozbudować system o dodatkowe źródła, jak np. przenośne odtwarzacze MD czy odtwarzacze DVD, będą mogły skorzystać z wejścia sygnału zewnętrznego przekierowując dźwięki bezpośrednio do głośników systemu samochodowego. Także fani wierniejszego brzmienia lub mocniejszego uderzenia nie będą się czuli rozczarowani dzięki wyposażeniu radioodtwarzaczy w co najmniej jedną, a w niektórych modelach nawet dwie pary wyjść sygnału przedwzmacniacza o napięciu wartości 3V. Wszystkie odtwarzacze CD i MP3 charakteryzują się brakiem bezpośredniego dostępu do szczeliny na płytę, dzięki czemu zwiększyła się użyteczna powierzchnia panelu, przycisków i wyświetlacza. Płaski, zdejmowany panel przedni urządzeń wyposażony jest w mechanizm uchylny. Możliwość zdejmowania panelu obsługowego stanowi ponadto skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!