Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych już wkrótce

21 marca 2017, 10:29

Już po raz czwarty, w Radomiu, odbędzie się Kongres Ekspertów Samochodowych. Wezmą w nim udział właściciele i pracownicy serwisów samochodowych z całej Polski, producenci innowacyjnych technologii z kraju i z zagranicy oraz przedstawiciele organizacji branżowych.

Kongres odbędzie się 10 czerwca 2017 roku na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu (w budynku Auli Głównej ul. Chrobrego 31). Organizatorami są Wydział Transportu i Elektrotechniki radomskiego uniwersytetu oraz Krajowa Sekcja Samochodowa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej (SITK RP).

W Kongresie biorą udział właściciele i pracownicy serwisów samochodowych z całej Polski, producenci innowacyjnych technologii z kraju i z zagranicy, stowarzyszenia branżowe: producentów, inżynierów i rzeczoznawców, izby gospodarcze, związki tematycznie związane z motoryzacją, zrzeszenia, zespoły rzeczoznawców samochodowych, przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, urzędy i inspektoraty kontrolujące i nadzorujące pracę serwisów samochodowych, pracownicy: policji, banków, studenci wypatrujący swojego miejsca w branży, firmy szkoleniowe oraz zespoły opracowujące opinie o innowacyjności do wniosków współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej z Politechnik, Uniwersytetów i stowarzyszeń branżowych z terenu całego kraju.

W założeniu, Kongres ma być miejscem odpowiednim do nawiązania nowych kontaktów, identyfikacji firm wsparcia serwisowego, technicznego, produktowego i asortymentowego dla potrzeb potencjalnego wyposażenia serwisu samochodowego przy poszerzaniu działalności o nowe obszary aktywności branżowej czy też zapewnienia dodatkowego strumienia finansowania serwisu. Wdrożenie innowacji to skrócenie czasu usługi serwisowej  w dotychczasowych obszarach. Jedne i drugie mają pozytywny wpływ na efektywność pracy serwisu.

Wprowadzona forma Kongresu, która jest uzupełnieniem tradycyjnych targów motoryzacyjnych spotkała się z ciepłym odbiorem uczestników. Polega ona na prezentacji przez wystawcę produktu/technologii w panelu ogólnym na dużym ekranie 600-osobowej auli Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Dzięki informacji pozyskanej na forum ogólnym, wszyscy zainteresowani prezentowanymi produktami będą mogli uzyskać dodatkowe informacje od producentów i ich dystrybutorów na przygotowanych stanowiskach wystawowych.

Wśród celów przyświecających organizatorom imprezy wymieniono: podjęcie wspólnych działań pomocy serwisom w usuwaniu luk kompetencyjnych i techniczno-technologicznych, integrację środowisk związanych z motoryzacją oraz promocję marek godnych zaufania do napraw serwisowych.

W ramach Kongresu, organizowany jest również konkurs „Ekspert Samochodowy 2017”. Uczestnicy konkursu tym razem będą zmagali się w dziesięciu obszarach tematycznych.

W trakcie Kongresu Kapituła Kongresu Ekspertów Samochodowych przydziela również wyróżnienia dla firm, które swoimi działaniami mają pozytywny wpływ na rozwój rynku motoryzacyjnego. Zgłoszenia produktów i usług do wyróżnień w powyższych kategoriach można zgłaszać na adres: kongres@mechatronikasamochodowa.eu ze szczegółowym opisem produktu zgłoszonego do wyróżnienia w terminie do 30 kwietnia 2017 r.

Udział w Kongresie możliwy jest, w charakterze:

  • partnera – wystawcy,
  • partnera – wystawcy z możliwością prezentacji w panelu głównym,
  • samej prezentacji w panelu tematycznym,
  • fundatora nagród konkursowych
  • uczestnika.

Impreza nie ma charakteru komercyjnego. Opłaty wystawców są kalkulowane wyłącznie na pokrycie kosztów organizacji. Wstęp dla uczestników jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat Kongresu można znaleźć na stronie: www.mechatronikasamochodowa.eu

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!