Mały, ale skuteczny: nowy Navigon 2110

10 października 2007, 0:00

Szybka i łatwa w użyciu technologia, dokładne informacje o ruchu drogowym dzięki antenie TMC, zintegrowanej z przewodem do ładowania w gnieździe zapalniczki samochodu – nowy system nawigacji Navigon 2110 to propozycja dla użytkowników nie korzystających do tej pory z tego typu urządzeń.

Navigon 2110, który pojawi się na rynku jesienią tego roku, z pewnością zainteresuje klientów, którzy nie korzystali do tej pory z tego typu urządzeń. Podobnie jak jego starsze rodzeństwo, Navigon 5100 i 7100, kompaktowy i łatwy w obsłudze model 2100 to oprogramowanie zamknięte w eleganckiej obudowie. Co więcej, Navigon 2110 jest teraz dostępny w dwóch modnych kolorach – czarnym i białym. Jeśli chodzi o zastosowaną technologię, najmniejszy przedstawiciel wciąż powiększającej się rodziny Navigon wcale nie ustępuje pola dwóm wspomnianym powyżej modelom. Jest wyposażony we wszystkie funkcje wymagane w nowoczesnych systemach nawigacji.

Główne cechy Navigon 2100/2110

• Dostępny w kolorze czarnym lub białym
• Zintegrowany moduł bezpłatnych informacji drogowych (TMC)
• Wyjątkowa funkcja Lane Assistant*
• Zabezpieczenie kodem PIN
• Kolorowy 3,5 calowy ekran
• Na wyposażeniu mapy 19 lub 37 krajów Europy

• Wymiary: 102,9 mm x 78,4 mm x 18,4 mm (szer. /wys./gł.)

Jak do tej pory, Navigon 2110 to jedyny produkt firmy Navigon bez widocznej anteny TMC. Odbiornik wiadomości drogowych jest zintegrowany z przewodem do ładowania w gnieździe zapalniczki samochodu, co spowodowało ograniczenie wymiarów całego urządzenia. Moduł TMC wybiera najszybszą trasę omijając korki, dzięki czemu kierowcy oszczędzają czas i paliwo. Stworzona przez firmę Navigon funkcja Lane Assistant* („Asystent Pasa Ruchu”) będzie szczególnie przydatna użytkownikom zwracającym uwagę na bezpieczeństwo. Podczas jazdy na drogach wielopasmowych i autostradach, konieczność zjazdu na prawy pas jest sygnalizowana z odpowiednim wyprzedzeniem i, co najważniejsze, w całkowicie jednoznaczny sposób. Asystenta Podróży można również tak skonfigurować, aby ostrzegał kierowcę o każdym przekroczeniu ograniczenia prędkości.

Dzięki ulepszonej funkcji obliczania trasy, oprogramowanie w krótkim czasie wskazuje najlepszą drogę do celu. Z ponad 2 milionami celów specjalnych zapisanych na mapie Europy, ten pomysłowy nawigator zawsze podpowie, gdzie znajduje się najbliższy warsztat czy stacja benzynowa wybranego koncernu. Moduł SIRFStar III GPS zapewnia optymalne ustalanie położenia. Wbudowana funkcja ochrony przed kradzieżą za pomocą kodu PIN chroni urządzenie nawet po wyjściu użytkownika z samochodu.

Urządzenie jest wyposażone w szybki procesor 400 MHz, 64 MB pamięci ROM i 64 MB RAM, trasa wyświetlana jest w trybie dwu- lub trójwymiarowym na 3,5-calowym ekranie. Zintegrowana bateria litowo-jonowa 1100 mAh zapewnia pełne zasilanie przez maksymalnie 3,5 godziny, co wystarcza nawet na długie podróże. Urządzenie waży tylko 160 gramów, co oznacza, że jest najlżejsze na rynku. Navigon 2100 z mapami 19 krajów, w tym z pełnym pokryciem Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Austrii i Węgier, jest dostępny od 899 PLN. Wyposażony w mapy 37 krajów całej Europy Navigon 2110 kosztuje 1199 PLN.

Więcej informacji na temat obu urządzeń na stronie www.navigon.pl.  

* w niektórych krajach niedostępne

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!