Szwedzki dystrybutor dostarcza części dronami

16 kwietnia 2015, 14:16

Szybsza dostawa, mniejszy wpływ na środowisko i niższe koszty – to główne czynniki, które skłoniły skandynawskiego dystrybutora części, Grupę Mekonomen, do dostarczania części do warsztatów przy użyciu dronów. Dostawy są realizowane automatycznie, bez sterowania dronem przez pracownika. Ta metoda dostaw sprawdza się najlepiej w niedostępnych terenach, gdzie jest duża różnica między odległością do pokonania drogą, a dystansem w linii prostej.

Celem Grupy Mekonomen jest zwiększenie dostaw i umożliwienie realizacji dostaw dla warsztatów w ciągu kilku minut. Drony mają przyczynić się również do zmniejszenia wpływu na środowisko, dzięki redukcji emisji szkodliwych substancji. Firma przekonuje też, że dostawy, które nie wymagają zaangażowania kierowcy, dają pracownikom szansę na skoncentrowaniu się na zapewnieniu wyższej jakości obsługi klientów odwiedzających placówki Mekonomen.

– „Projekt rozpoczął się jako hobby pracowników, przeradzając się w narzędzie do szybkiego dostarczania części zamiennych do warsztatów w Värmdö.” – powiedział Alexander Rantzow, manager w Mekonomen Värmdö – „Dzięki możliwości dostarczania części w linii prostej, zamiast po krętych drogach, oszczędzamy wiele czasu. Póki co dostawy za pomocą dronów nie zastąpią dostaw vanami, ale w długim okresie dostrzegamy potencjał dla naszych pracowników, by spędzić więcej czasu z klientami albo być dla nich dostępnym, gdy dostawy nie będą wymagały kierowcy” – dodał.

Wykorzystywane do dostaw drony to małe helikoptery, tzw. quadrocoptery. Uruchamia się je wciśnięciem przycisku, a towar jest dostarczany pod wybrany adres automatycznie, bez konieczności sterowania przez człowieka. Po dostarczeniu części, dron powraca do miejsca, z którego wystartował i samodzielnie ląduje. Dostawa może być na bieżąco monitorowana dzięki kamerze zamontowanej na dronie.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 16 kwietnia 2015, 21:51 0 0

Aż uwierzyć trudno do czego konkurencja zmusza.
Super.

Odpowiedz

Rotsen, 17 kwietnia 2015, 12:01 0 0

W Polsce taka technologia miała by zastosowanie chyba przede wszystkim w miastach. Dron nie uniesie dużych ciężarów, więc będzie to wykorzystywane bardziej pod zamówienia pilne. Technologia nie jest jakoś niebotycznie droga, więc pewnie za kilka lat w różnych branżach będziemy mieli takie cuda.

Odpowiedz

Adam, 18 kwietnia 2015, 12:07 0 0

Czyli koniec małych firm transportowych?

Odpowiedz

Anonim, 20 kwietnia 2015, 22:00 0 0

Marketing ...

Odpowiedz

Nickolas, 23 kwietnia 2015, 8:50 0 0

Nie chciałbym chyba, że by drony nade mną z dwumasami latały...

Odpowiedz

Anonim, 23 kwietnia 2015, 10:21 0 0

To tylko bajki. Drony nie mogą sobie tak latać gdzie chcą, a w szczególności nad miastami.

Odpowiedz