Faurecia finalizuje przejęcie udziałów w HELLA

, 1 lutego 2022, 10:58

Faurecia, jeden z największych w Europie producentów części samochodowych, przejęła kontrolny pakiet udziałów w koncernie HELLA. Oznacza to powstanie kolejnego giganta na rynku motoryzacyjnym.

Faurecia zakończyła proces przejęcia pakietu kontrolnego w Hella GmbH & Co. KGaA. Zamiar ten ogłosiła 14 sierpnia 2021 roku. Francuski koncern nabył łącznie 79,5% udziałów w Helli. Całkowita wartość transakcji jest szacowana na 5,3 miliarda euro.

W związku z transakcją, przedstawiciele rodziny Hella stają się największym udziałowcem w Faurecii, posiadając 9% jej akcji.

– Dziś Hella i Faurecia otwierają pierwszy rozdział nowo połączonej Grupy. To przejęcie łączy dwie uzupełniające się i rentowne firmy, tworząc siódmego co do wielkości globalnego dostawcę branży motoryzacyjnej z portfolio wysoce zaawansowanych technologii. Nasze łączne ambicje sprzedaży Grupy na 2025 r. w wysokości 33 miliardów euro stanowią znaczącą dźwignię i teraz będziemy skutecznie współpracować, aby natychmiast rozpocząć wdrażanie znaczących i potwierdzonych synergii i stworzyć trwałą wartość dla wszystkich naszych interesariuszy. – powiedział Patrick Koller, Prezes Zarządu w firmie Faurecia.

Faurecia jest dostawcą motoryzacyjnym związanym głównie z rynkiem pierwszego montażu (OE). HELLA działa aktywnie zarówno na rynku OE jak i na rynku wtórnym.

Faurecia i HELLA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Mechanik, 8 lutego 2022, 22:00 0 0

powstaje kolejny gigant, ceny w górę!

Odpowiedz