Trwa Master Mechanik

, 8 września 2017, 10:25

Trwa kolejna edycja programu Master Mechanik. Do udziału w nim zgłosiło się ponad 1400 warsztatów, w tym tych, które zajmują się naprawą pojazdów ciężarowych. Najlepsi mechanicy wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się podczas 16. Targów Inter Cars na PGE Narodowym.

W lipcu rozpoczęła się kolejna edycja, dobrze już znanego mechanikom i właścicielom warsztatów, programu Master Mechanik. Od poprzedniej w konkursie zaszło wiele zmian. Ich zakres uświadamia już pierwszy rzut oka na witrynę www.mastermechanik.pl. Nowoczesna grafika, wygodne logowanie do programu, nowa forma realizacji zadań – to tylko część nowości.

Najważniejszą zmianą jest udział w programie czołowych dostawców rynku Automotive, którzy współpracują z Działem Szkoleń Inter Cars w zakresie przygotowania pytań konkursowych. Zapewnili oni w znacznej mierze najnowszą wiedzę techniczną z poszczególnych dziedzin oraz ufundowali atrakcyjne nagrody. O poziom merytoryczny, wraz z trenerami Działu Szkoleń spółki, zadbali więc m.in. Bosch, Schaeffler, Motoremo, Elring, ZF, Mahle, Knorr, Febi Bilstein oraz Bosal. Kolejne zmiany, które są konsekwencją popularności ubiegłorocznego programu, to nowe bloki tematyczne i nowe pytania.

Ponownie najważniejszym elementem Master Mechanika jest diagnoza wiedzy i umiejętności uczestników. Dzięki uzyskaniu tych informacji właściciele serwisów będą mogli zaplanować rozwój warsztatu, kierunki zmian i szkolenia.


Co w programie

Dla mechaników i warsztatów, które specjalizują się w tematyce pojazdów ciężarowych, w ramach programu Master Mechanik przygotowano następujące bloki tematyczne:

  • układ korbowo tłokowy silnika pojazdu ciężarowego
  • układy pneumatyczne – EBS
  • układy hamulcowe pojazdów ciężarowych
  • skrzynie biegów manualne i zautomatyzowane
  • intarder – zwalniacz
  • diagnostyka silników w pojazdach ciężarowych – układy emisji spalin norma Euro 6
  • elektronika i mechatronika

 

W każdym z bloków tematycznych uczestnicy znajdą test wiedzy oraz ciekawe, atrakcyjnie przygotowane materiały techniczne, filmy czy grafiki. Biorąc pod uwagę szybkie tempo rozwoju techniki motoryzacyjnej, rynku samochodowego oraz zmianę oczekiwań klientów, modyfikacja i wzrost kompetencji mechaników samochodowych stają się koniecznością. Dzięki udziałowi w programie Master Mechanik właściciel warsztatu dowie się m.in. o tym, jak wygląda zakres wiedzy jego mechaników, co się zmieniło w tej kwestii od ostatniego roku, jak poszerzać zakres usług i dzięki temu pozyskać nowych klientów, a także jak budować przewagę rynkową swojego warsztatu.

Wielki finał programu Master Mechanik odbędzie się podczas 16. Targów Inter Cars na PGE Narodowym w Warszawie. Wszyscy goście tego wyjątkowego wydarzenia będą mogli na żywo zobaczyć rywalizację najlepszych mechaników. W organizacji finału Dział Szkoleń Inter Cars wspierają dostawcy.

 

Komentarze

Brak komentarzy