INNOMOTO: Zdobądź do 80% refundacji na badania

, 6 września 2016, 12:59

Sektorowy program INNOMOTO to szansa dla przedsiębiorstw i konsorcjów przedsiębiorstw na uzyskanie dofinansowania na badania przemysłowe i prace rozwojowe. Warto się pospieszyć – wnioski do działania 1.2 należy składać od 5 października do 21 listopada 2016 r.

W przypadku mikroprzedsiębiorstw refundacja sięga 80% dla badań przemysłowych i 60% na prace rozwojowe z uwzględnieniem tzw. premii z tytułu szerokiego rozpowszechniania wyników projektów.

Projekt dofinansowany w ramach konkursu musi dotyczyć wyłącznie jednego z tematów wymienionych w Zakresie tematycznym konkursu.

Budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów wyłonionych w konkursie INNOMOTO wynosi 250 000 000 PLN. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dofinansowanego w ramach konkursu wynosi 1 000 000 PLN, zaś maksymalna – 20 000 000.

Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej w udostępnionym dla tego celu systemie informatycznym IP. Logowanie do systemu informatycznego możliwe jest po wejściu na stronę internetową od dnia 5 października do 21 listopada 2016 r. (do godz. 16:00). Proces od zamknięcia naboru wniosków do chwili ogłoszenia wyników oceny projektu trwa nie dłużej niż 90 dni.

Trzy główne obszary badawcze podlegające dofinansowaniu to: technologie produkcji, pojazdy i przyczepy oraz części i komponenty motoryzacyjne.

  • Wśród tematów zawierających się w pierwszym obszarze są innowacyjne linie technologiczne i technologie regeneracji, w tym regeneracji komponentów i części samochodowych.
  • Drugi obszar przewiduje m.in. projekty dotyczące innowacyjnych nadwozi (w tym nadwozi specjalnych), a także naczep.
  • Zagadnienia badawcze ujęte w trzecim obszarze dotyczyć mają innowacyjnych materiałów (m.in. metalowych i ciernych) a także innowacyjnych części i podzespołów, takich jak elementy układów termicznych, hamulcowych, kierowniczych, wydechowych, elektrycznych, elektronicznych, oświetlenia, zawieszenia, przeniesienia napędu, a także systemów bezpieczeństwa, w tym rozwiązań opartych na wykorzystaniu technologii telematycznej.
     

Szczegółowych informacji na temat programu oraz składania aplikacji można zasięgnąć w Stowarzyszeniu Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM, jednej z sześciu instytucji branżowych, które wraz ówczesnym Ministerstwem Gospodarki zainicjowały program INNOMOTO.

Pełna dokumentacja dotycząca programu INNOMOTO w ramach Działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” można znaleźć na stronie:
www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/innomoto/

Z zakresem merytorycznym programu można zapoznać się, pobierając poniższy plik PDF:
Zakres merytoryczny programu

Dowiedz się więcej

Jedyne warte uwagi spotkanie w sprawie INNOMOTO – nowy termin
Jedyne warte uwagi spotkanie w sprawie INNOMOTO – nowy termin

Jeśli masz zbyt dużo czasu to możesz jeździć na te wszystkie spotkania na których będzie kawa i ciasteczka, a organizatorzy będą zachęcać do Programu Sektorowego INNOMOTO. Jeśli jednak cenisz swój czas to wybierz jedyne słuszne spotkanie organizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – głównego rozgrywającego w kwestii podziału 250 mln zł na innowacyjną działalność […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!