II edycja ogólnopolskiego konkursu AUTOFACHMAN dobiegła końca. Znamy już najlepszych młodocianych mechaników w kraju.

10 maja 2023, 15:41

9 maja 2023 roku odbył się finał II edycji konkursu dla uczniów samochodowych techników i szkół branżowych. W tegorocznym konkursie AUTOFACHMAN rywalizowały między sobą dwuosobowe zespoły. Sponsorami nagród w konkursie byli czołowi producenci części samochodowych, a patronat medialny objął portal MotoFocus.pl.

Zwycięski zespół konkursu AUTOFACHMAN

Wzorowa organizacja II edycji konkursu AUTOFACHMAN

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie im. gen. Józefa Bema po raz drugi podjął się organizacji konkursu dla najlepszych adeptów szkół samochodowych z całej Polski. Eliminacje oraz pierwszy etap konkursu odbyły się w formule on-line z wykorzystaniem Treningów Wiedzy dostępnych na naszym portalu. Treningi wiedzy obejmują ponad 1300 pytań, a do jednego zestawu każdorazowo losowanych jest 50 pytań. W związku z tym szansa na wylosowanie takiego samego zestawu pytań była skrajnie mała. W Treningach Wiedzy MotoFocusa swoją wiedzę może sprawdzić każdy. Czy bylibyście w stanie rywalizować z uczestnikami konkursu?

Finał tegorocznej edycji przypominał tor przeszkód. Drużyny zakwalifikowane do finału wykonywały zadania przygotowane przez firmy motoryzacyjne. Czekało na nich między innymi wymienienie kolumn McPhersona, a także sprawdzenie wiedzy dotyczącej układów rozrządu czy łożysk kół.

Dawid Lekki Szkołą w Przczynie– Tegoroczna edycja konkursu AUTOFACHMAN przerosła nasze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu partnerów i sponsorów konkursu udało się stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć uczestników, jak i organizatorów. Chciałbym serdecznie pogratulować finalistom konkursu, gdyż wykazali się wyjątkową wiedzą i umiejętnościami. Jeśli uczniowie w całej Polsce wezmą z nich przykład, możemy być spokojni o los przyszłych kadr motoryzacji. Sądzę, że finał rywalizacji obfitował w atrakcje dla uczniów, jak i gości, o czym świadczy duże zainteresowanie stoiskami wystawców, pojazdem dakarowej ekipy, a także organizowanymi symultanicznie mistrzostwami w spawaniu w świecie wirtualnej rzeczywistości. – podsumował konkurs Pan Dawid Lekki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie

Wyniki konkursu AUTOFACHMAN 2023

Wysoki poziom zadań finałowych, które wymagały nie tylko wiedzy praktycznej i teoretycznej, ale także logicznego myślenia, zagwarantował pot na karku niejednego z uczestników. Poziom konkurencji był na tyle wysoki, że o kolejność na liście wyników decydowały czasem ułamki punktów.

– Dużo było konkurencji na logikę, ale wiedzę trzeba było mieć obszerną. Podparcie z teorii było w praktyce, a z praktyki w teorii. Mierzyliśmy się z bardzo zróżnicowanymi konkurencjami od każdego z wystawców, które były bardzo fajnie przygotowane – powiedzieli Mateusz Pachna i Adrian Jureczko z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, zwycięzcy tegorocznej edycji.

Na podium znaleźli się:

Miejsce pierwsze – Mateusz Pachna i Adrian Jureczko z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie
Miejsce drugie – Miłosz Furman i Kacper Czapka z Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie
Miejsce trzecie – Michał Uliczka i Maksymilian Tront z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu.

Sponsorami nagród dla uczniów oraz nauczycieli były następujące firmy:
ATH-Heinl, Högert Technik, VARTA Automotive, OSRAM Automotive, Motul Polska, Schaeffler, Techtir, Hepu, Normfest Polska Sp. z o.o., TEXA Poland, ATE, Delphi Technologies , KYB, SNR, Febi Bilstein.
Firmy te były także zaangażowane w tworzenie zadań oraz pytań finałowych.

Ambasadorami konkursu byli: dr Janusz Michałek – prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Barbara Bandoła – starosta pszczyńska, Alfred Franke – prezes Grupy Medialnej Motofocus oraz Bartosz Woźnikowski – dyrektor TechTir. Konkurs został objęty honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Gość specjalny konkursu – Bartosz Woźnikowski – główny programista firmy Techtir

Po konkursie uczniowie mogli podziwiać jedną z ciężarówek przygotowaną przez firmy TechTIR oraz FESH FESH, która wzięła udział w tegorocznej edycji słynnego na całym świecie rajdu DAKAR. Gościem specjalnym finału był Bartosz Woźniakowski, który jest głównym programistą oraz dyrektorem technicznym firmy TechTIR. Opowiedział on uczestnikom o swojej pracy, a także wyjaśnił na czym polegały przygotowania ciężarówki do startu w prestiżowym rajdzie.

Źródło: własne, portal Starostwa powiatowego w Pszczynie

źródło: www.powiat.pszczyna.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 11 maja 2023, 10:09 2 0

fajna inicjatywa grupy zapaleńców. Dobrze że wspierają ich przedstawiciele i motofocus. aż dziwne że profiauto jeszcze sie do tego nie przykleiło.

Odpowiedz