Targi Automechanika Frankfurt już za kilka dni

5 września 2022, 9:02

Już 13 września ruszają największe targi branży techniki motoryzacyjnej. Automechanika Frankfurt 2022 po raz pierwszy od czasu pandemii odbędzie się w standardowej formule. Przedstawiamy listę wystawców i kilka ważnych informacji dotyczących targów.

Automechanika Frankfurt 2022

Automechanika Frankfurt 2022 – tematyka

Zainteresowanie powracającymi po przerwie (ubiegłoroczna edycja miała charakter hybrydowy) stacjonarnymi targami Automechanika jest bardzo duże, o czym świadczyć może długa lista wystawców. Głównym tematem tegorocznej edycji będzie rzecz jasna transformacja motoryzacji czy, mówiąc szerzej, mobilności i związana z nią innowacyjność. Szeroko dyskutowany będzie również niedobór specjalistów w branży, który przedstawi utworzone niedawno stowarzyszenie „Talents4AA„. Z powodu sytuacji geopolitycznej na targach zabraknie wystawców z Rosji oraz Białorusi. Impreza odbędzie się w dniach 13-17 września 2022 r.

Nowe kategorie Automechanika Innovation Awards

Podczas targów odbędzie się rozdanie nagród Automechanika Innovation Awards dla producentów, którzy zaproponują najciekawsze produkty i rozwiązania w danej kategorii. W 2022 r. organizator wprowadza nową koncepcję przyznawania nagród. Pojawią się również nowe kategorie. Produktów i rozwiązań, które można określić mianem innowacyjnych, można się spodziewać nie tylko w zakresie części i urządzeń, ale także paliw alternatywnych jak również, a może przede wszystkim, w obszarze analizowania danych i komunikacji pojazdów między sobą lub z infrastrukturą. W tym roku wystawcy mogą zgłaszać swoje propozycje w dziewięciu kategoriach:

  • E-Mobility (elektromobilność),
  • Data & Connectivity (dane i połączenia sieciowe),
  • Workshop & Service Solutions (rozwiązania do naprawy i konserwacji),
  • Parts & Technology Solutions (części i innowacyjne technologie),
  • Body & Paint (nadwozia i lakierowanie),
  • Car Wash & Care (myjnie samochodowe i środki do pielęgnacji),
  • Accessories & Customizing (akcesoria i tuning),
  • Commercial Vehicles (pojazdy użytkowe)
  • Motorcycle (jednoślady).

Oprócz nagród za innowacyjność zadebiutuje także specjalna strefa „Innovation4Mobility”. W tym miejscu przedstawiciele przemysłu, nauki i start-upów zaprezentują swoje rozwiązania dla pojazdów połączonych z siecią oraz mobilności neutralnej dla klimatu. Będzie się to odbywało w ramach rozmów Tech-Talk, sesji networkingowych i pokazów produktów, w tym nagrodzonych w konkursie Automechanika Innovation Awards.

Lista wystawców jest bardzo długa. Z jej pełną treścią można zapoznać się TUTAJ.

Targi Automechanika odbędą się w dniach 13-17 września 2022 roku we Frankfurcie nad Menem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!