Talents4AA – projekt, który ma przyciągnąć zdolną młodzież na Aftermarket

, 11 kwietnia 2022, 16:07

W Paryżu zostało powołane do życia stowarzyszenie non-profit, którego celem jest przyciąganie utalentowanej młodzieży do pracy na niezależnym rynku części zamiennych. Projekt ma charakter międzynarodowy.

Talents4AA – talenty na rynku części

Rynek części zamiennych do samochodów jest bez wątpienia interesującym sektorem gospodarki, oferującym ogromny wybór i szereg możliwości rozpoczęcia kariery na wielu poziomach – od warsztatów naprawczych po kierownicze stanowiska w międzynarodowych firmach. Jednak wszyscy uczestnicy rynku – od producentów części poprzez dystrybutorów po warsztaty – stoją przed podobnym wyzwaniem: jak uczynić sektor powszechnie rozpoznawalnym oraz przyciągnąć i zatrzymać młode talenty?

Jak potwierdzają badania, motoryzacyjny rynek wtórny jest najczęściej mało znany młodym osobom, a ponadto nie jest uważany przez nie za atrakcyjny. Aby sprostać temu wyzwaniu, kilka międzynarodowych grup zakupowych, dystrybutorów, stowarzyszeń i dostawców, w styczniu 2020 r. stworzyło plan uruchomienia wspólnej inicjatywy o nazwie Talents4AA. W marcu 2022 roku Talents4AA przybrało formę prawną stowarzyszenia, z 11 partnerami-założycielami, którzy połączyli siły, aby rynek części zamiennych do samochodów zajął pozycję, na którą zasługuje i by uczynić go pożądanym miejscem pracy dla  utalentowanych młodych ludzi. 11 partnerów założycieli to:

  • Producenci części: BorgWarner, Bosch, Nissens, Schaeffler, TMD Friction i ZF
  • Międzynarodowe grupy zakupowe: Global One Automotive, Nexus Automotive International i Temot International
  • Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych: FIGIEFA
  • Partner innowacyjny: Mobilion, fundusz venture capital na wczesnym etapie rozwoju, inwestujący w inteligentną mobilność

Ponadto do stowarzyszenia dołączyły następujące podmioty:

  • Automechanika, wiodąca międzynarodowa platforma targowa dla motoryzacyjnego rynku części zamiennych
  • Dinex, wiodący dostawca komponentów układu wydechowego dla pojazdów ciężkich
  • Uniwersytet Południowej Danii, SDU
  • Szwedzkie Stowarzyszenie Dystrybutorów (Sveriges Bildelsgrossisters Förening, SBF)

Fotios Katsardis, prezes i dyrektor generalny Temot International, został wybrany na przewodniczącego stowarzyszenia Talents4AA na dwa najbliższe lata.

– W ciągu ostatnich dwóch lat wykonano wiele pracy, aby odpowiednio zdefiniować naszą branżę. Zaangażowano uniwersytety, przeprowadzono ankiety i uzyskano nowe informacje na temat tego, co jest ważne oraz jakie obrać podejście, by pozyskać potencjał dla sektora. – komentuje Fotios Katsardis. – Wraz z utworzeniem stowarzyszenia zrobiliśmy ważny krok, który pozwoli nam komunikować się szeroko zarówno w sektorze części zamiennych, jak i poza nim, z utalentowanymi ludźmi, których chcemy przyciągnąć. Zapraszamy wszystkich graczy z branży do połączenia sił z nami: musimy być wszyscy razem w tym szlachetnym projekcie, nikt nie powinien przegapić tej sposobności. – dodaje przewodniczący Talents4AA.

Talents4AA prowadzi już kilka inicjatyw i ściśle współpracuje z członkami społeczności rynku wtórnego, aby zaznaczyć swoją obecność w prasie i mediach społecznościowych. Dodatkowym priorytetem jest rozwój cyfrowej platformy, która umożliwi młodym talentom oraz obecnym przedstawicielom branży komunikację i wymianę poglądów. Talents4AA będzie aktywnie obecny na targach Automechanika Frankfurt, które odbędą się w dniach 13-17 września 2022 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!