Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
13:21 Podsumowanie roku 2023 w grupie przemysłowej Boryszew 08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744.

Zawory EGR

Nowe zawory EGR w ofercie Niterry

Niterra wprowadza do swojej oferty nowe zawory EGR marki NTK Vehicle Electronics. Nowe referencje pokryją dodatkowy park samochodowy o liczbie około 25 milionów pojazdów, co pozwoli na rozszerzenie go do ponad 110 milionów pojazdów w regionie EMEA.

Nowe zawory EGR BorgWarner w ofercie BSL

BorgWarner rozszerza portfolio EGR o 17 nowych modeli zaworów recyrkulacji spalin. Produkty te obejmują szeroki zakres zastosowań w pojazdach osobowych. Zawory można znaleźć w ofercie BSL – oficjalnego dystrybutora produktów BorgWarner.

Zawory EGR w ofercie Denckermann

Denckermann kontynuuje wprowadzanie nowych linii produktowych. Jedna z najświeższych grup to zawory EGR. Nowa linia oznaczona jest numerem E400*** (gwiazdki oznaczają kolejne numery).

Szkolenie online na temat zaworów EGR dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę NGK Spark Plug. Poprowadzi je Dawid Pauszek, Manager Technical Support firmy.

Uważaj na zawory EGR w silnikach 2.2 TDCI/HDI (Ford Transit, Citroen Jumper, Peugeot Boxer)

Wiele warsztatów sygnalizowało problemy przy wymianie zaworu EGR w silniku 2.2 TDCI/HDI Forda Transita, Citroëna Jumpera i Peugeota Boxera z roczników 2006-2014. Problemy często można przypisać zastosowaniu niewłaściwego zaworu EGR, skorodowanym połączeniom wtykowym lub brakowi aktualizacji sterowania silnika.

Toyota: 3 często ze sobą mylone zawory EGR

Powszechny błąd w danych katalogowych dotyczących zaworów EGR dla Toyoty, często prowadzi do problemów w warsztacie i późniejszych reklamacji. Błąd wynika z faktu, że trzy pozornie identyczne zawory EGR są połączone w jeden numer pozycji, mimo że w rzeczywistości są różne.

Rozwiązania Blue Print: nierówna praca silnika 1.9 JTD Fiata

Silnik diesla 1.9 montowany był pod różnymi nazwami w pojazdach marek Alfa Romeo, Fiat, Opel, Vauxhall, Saab i Suzuki. Eksperci Blue Print podpowiadają, co może być przyczyną jego nierównomiernej pracy.

Dr.Motor Automotive na targach TTM i Motortec

Firma Dr. Motor weźmie udział w dwóch dużych kwietniowych imprezach. Pierwszą z nich są Targi Techniki Motoryzacyjnej (TTM) w Poznaniu, które odbędą się od 7 do 10 kwietnia 2022, gdzie będą reprezentować swoje miasto wśród międzynarodowych wystawców.

Zawór układu recyrkulacji spalin zwany także zaworem EGR odpowiada za wycofywanie części spalin do układu dolotowego pojazdu, w celu obniżenia ilości tlenu w powietrzu, dostarczanym do komory spalania silnika. Celem jest obniżenie emisji szkodliwych gazów. Z punktu widzenia mechanika, zawór EGR jest podzespołem, który często ulega awariom, dając różne ich objawy (takie jak zapalająca się kontrolka EGR). Konieczne wówczas jest czyszczenie EGR lub jego wymiana. Nielegalną czynnością jest zaślepienie bądź usunięcie zaworu EGR.
Jak sprawdzić czy zawór EGR działa poprawnie? Gdzie szukać części zamiennych, kiedy trzeba go wymienić? Między innymi tego dowiesz się z artykułów w tej kategorii.